Reklama

Asystenci głosowi a przyszłość komunikacji. Inteligentne technologie i człowiek #5 [WIDEO]

Autor:
Dominika Kaczorowska-Spychalska / Tomasz Talaga
2019-07-13 14:44

Co drugi konsument online na świecie korzysta z asystentów głosowych, jak wynika z badań przeprowadzonych wśród internautów 21 krajów przez agencję Accenture. I chociaż w Polsce ich popularność jest zdecydowanie mniejsza, to wiele wskazuje na to, że już w najbliższych latach mogą one stać się naturalną częścią naszego życia.   

Wyszukują treści w sieci, robią zakupy czy zarządzają inteligentnymi urządzeniami i sprzętami w naszych domach. Kiedy jednak zaczną powszechnie rozmawiać z nami po polsku ? Czy naprawdę zastąpią nam relacje i rozmowę z drugim człowiekiem ? Czy będą nas ustawicznie podsłuchiwać, wykradając o nas najbardziej poufne informacje ?

O tym opowie nasz dzisiejszy gość specjalny kolejnego odcinka programu „Inteligentne technologie i człowiek” - Jacek Tkaczuk, Head of R&D w Bluerank, jednej z kluczowych agencji Digital Marketingu, z którym będą rozmawiać:

  • Dominika Kaczorowska-Spychalska adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilku lat zafascynowana technologią cyfrową i jej wpływem na człowieka - konsumenta, co stanowi przedmiot jej badań i publikacji naukowych. Sztuczna Inteligencja jest przecież kobietą...
  • Tomasz Talaga - człowiek z pomysłem i dziennikarską pasją. Jako lokalny patriota chce rozmawiać o wszystkim, co czyni Łódź i jej okolice znanym i cenionym centrum technologicznym.


A co wspólnego mają asystenci głosowi z chatbotami, którym poświęciliśmy odcinek 3 naszego programu: Porozmawiajmy jak człowiek z chatbotem

Czy zatem asystent głosowy to nasz przyszły partner w codziennej rozmowie ?

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4052
Reklama
Reklama
0.21867704391479