Reklama

Pięciogwiazdkowy hotel w Pałacu Heinzla

Autor:
K.K.
2019-09-02 07:17 Aktualizacja: 2019-09-02

W zespole pałacowo-parkowym z XIX-wiecznym Pałacem Heinzla na terenie Lasu Łagiewnickiego powstaje luksusowy kompleks hotelowy L Hotel. Będzie składał się z kilku obiektów. W samym pałacu znajdzie się 11 apartamentów, w nowo wybudowanej części kolejne 32 apartamenty i 3-4 apartamenty „na wodzie”.

Wizualizacje kompleksu L Hotel, fot. Łódź FB Wizualizacje kompleksu L Hotel, fot. Łódź FB

W skład kompleksu wejdą również dwie sale restauracyjno-eventowe łącznie na 250 osób w zabytkowych szklarniach. W pałacu znajdą się apartamenty o powierzchni od 60 do 300 m kw., w tym apartament na 2. piętrze z własnym jacuzzi na dachu, sala balowa, biblioteczka, gentleman lounge, chef’s table, private dining room, kawiarnia z widokiem na park i staw, rozległe tarasy, strefa wellness oraz ogród zimowy.

Z kolei nowa część hotelowa zaoferuje kawiarnię Wellness, „strefę kompleksowej regeneracji” z 11 gabinetami SPA . „strefę aktywizacji ruchowej” z siłownią, kortami do squasha, salami do ćwiczeń grupowych, 1,4 tys. zielonych dachów oraz kompleks 10 saun i łaźni przyspieszających regenerację psychofizyczną gości pobytowych i członków klubu.

Apartamenty „na wodzie” będą cechować się 100-metrową powierzchnią, przeszklonymi ścianami i pasywnością wykonania. Odtworzona też będzie historyczna brama wjazdowa rodziny Heinzlów wyburzona podczas II Wojny Światowej. Obecnie trwają prace rewitalizacyjne na terenie pałacu i zabytkowych szklarni oraz prace projektowe. Planowane otwarcie poszczególnych elementów kompleksu odbywać ma się od końca 2020 r. do jesieni 2021 r.

Pałac Ludwika Heinzla wraz z zespołem parkowym o powierzchni 9 hektarów został sprzedany przez Urząd Marszałkowski Kamilowi Bilińskiemu, współwłaścicielowi Zakładu Włókiennictwa Biliński w Konstantynowie Łódzkim 4 lata temu za 6,8 mln zł.

Źródło: www.e-hotelarz.pl

Reklama
Reklama
Reklama