Reklama

Sieć drogerii testuje sprzedaż chemii i kosmetyków do pojemników klientów [WIDEO]

Autor:
Marcin Kluczyński
2020-01-13 14:22 Aktualizacja: 2020-01-17

Szampony, płyny do mycia naczyń, prania i płukania tkanin, a także żele pod prysznic, czy mydło w płynie - specjalny automat uzupełniający produkty do pojemników przyniesionych przez klientów testują sieć drogerii Rossmann i koncern Henkel. 

Jeżeli testy powiodą się w Czechach, najprawdopodobniej automaty uzupełniające chemię i kosmetyki do pojemników klientów będą powszechne w drogeriach sieci Rossmann. / Fot. źródło: Instagram Jeżeli testy powiodą się w Czechach, najprawdopodobniej automaty uzupełniające chemię i kosmetyki do pojemników klientów będą powszechne w drogeriach sieci Rossmann. / Fot. źródło: Instagram

Klienci dokonujący zakupów w drogeriach sieci Rossmann mogą nabyć płyn do naczyń, szampon czy mydło w płynie korzystając ze specjalnego automatu, który wybranym produktem uzupełni przyniesione przez nich pojemniki. Na razie takie rozwiązanie jest testowane w Czechach - poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Urządzenia na pierwszy rzut oka przypominające maszyny do nalewania napojów, stanęły na próbę w sklepach sieci Rossmann w Czechach (w Pradze, Libercu, Brnie i Czeskich Budziejowicach). Automaty pozwalają uzupełnić niektóre produkty do opakowań przyniesionych przez klientów. W ten sposób można nabyć: szampony, płyny do mycia naczyń, prania i płukania tkanin, a także żele pod prysznic, czy mydło w płynie.

Polecamy: Są już w Łodzi, ale na tym nie koniec. Dealz chce mieć 100 sklepów w Polsce

Projekt ma na celu ograniczenie ilości wprowadzanych na rynek opakowań wykonanych z plastiku, co wpisuje się w lansowaną ostatnio filozofię zero waste albo less waste, czyli gospodarowania, które nie generuje zbędnych odpadów. Obecnie projekt jest na etapie testowania. Nie wykluczone, że maszyny do uzupełniania produktów chemicznych pojawią się też w innych krajach. 

Źródło: Bankier.pl / Wirtualnemedia.pl

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.18632984161377