Co zmienia w działalności gospodarczej założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Ekspert odpowiada [WIDEO]

Autor:
Piotr Romanowski
2019-12-02 13:28

Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub jak przekształcić w nią jednoosobową działalność gospodarczą? Czy lepiej uczynić to osobiście u notariusza, czy może zdalnie przez internet? Rzeczowo i ciekawie odpowiada ekspert Wioleta Rogut. 

Wioleta Rogut prowadzi szkolenie z zakresu tematyki spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (fot. Piotr Romanowski) Wioleta Rogut prowadzi szkolenie z zakresu tematyki spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (fot. Piotr Romanowski)

We wtorek 26 listopada w Co:Spot Zachodnia 70 odbyło się spotkanie z adwokat Wioletą Rogut, specjalistką w obszarze prawa korporacyjnego. Tematem przewodnim była spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz możliwość przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w tę odmianę spółki prawa handlowego. Podczas spotkania uczestnicy, oprócz wysłuchania rzeczowej prelekcji, mieli nieograniczoną możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy. Największym zainteresowaniem – sądząc po ilości i treści zadawanych pytań – cieszyło się zagadnienie ograniczonej odpowiedzialności właścicieli spółki, czyli ich bezpieczeństwa wobec różnych ryzyk cywilnych i korporacyjnych. 

Temat przewodni potraktowano przekrojowo, można było zatem dowiedzieć się także, jak założyć spółkę w sposób „tradycyjny”, bądź elektronicznie, czym jest reprezentacja spółki, jakie są koszty prowadzenia działalności w formie spółki z o.o., oraz wreszcie, jak zlikwidować spółkę.

Prelekcja prowadzona była w sposób jasny, ciekawy i z nieukrywaną pasją dla poruszanych zagadnień, a klarowne zestawienie i porównanie dwóch form działalności, czyli jednoosobowej działalności gospodarczej ze spółką z o.o., pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć i utrwalić sobie niuanse nieco hermetycznego – dla nieprawników – języka prawniczego.

Spotkanie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką oraz według zapowiedzi organizatorów nie było ostatnią okazją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu styku prawa i biznesu.

0.15856409072876