Elekromoblilność to przyszłość. Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Manufakturze i w Fuzji.

Autor:
K.K.
2019-08-08 12:41

Elektromobilność to odpowiedź na szybką urbanizację i związane z nią wyzwania, takie jak hałas, zanieczyszczenie powietrza i smog. W Łodzi działa 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. W planach miasta do końca 2020 r. ma powstać ponad 200 takich punktów.

Stacja ładowania w Manufakturze fot. Manufaktura Stacja ładowania w Manufakturze fot. Manufaktura

Siedem lat temu, Manufaktura była pierwszym miejscem w Łodzi gdzie można było „zaatakować” elektryczny samochód. Właśnie oddano do użytku odwiedzających trzy nowoczesne stacje ładowania pojazdów. Również na terenie inwestycji Fuzja powstała pierwsza stacja, dostępna dla klientów przy biurze sprzedaży przy ul. Tymienieckiego 5/7

Rynek samochodów elektrycznych sukcesywnie rośnie. W pierwszej połowie 2019 roku w Polsce sprzedano 945 samochodów elektrycznych, przez cały ubiegły rok 620. Nasz kraj każdego roku znajduje się coraz wyżej w tabeli sprzedaży elektrycznych pojazdów w Europie.Nowa strefa ładowania w Manufakturze znajduje się niedaleko sklepu Kakadu, wjeżdża się do niej od strony ulicy Drewnowskiej. Stacja jest wyposażona w trzy ładowarki AC o mocy nominalnej 32 kW. Partnerem projektu jest firma Veolia Energia Łódź S.A., dzięki temu ładowanie jest bezpłatne.

Stacja jest samoobsługowa, czynna codziennie w godzinach otwarcia galerii handlowej. Nowe urządzenia pozwoliły skrócić czas ładowania o kilka godzin, a zwiększenie liczby stanowisk umożliwia podłączenie aż trzech samochodów jednocześnie. Klienci Manufaktury posiadający samochody mogą bezpłatnie zostawić swoje pojazdy w strefie ładowania i w tym czasie udać się na zakupy bądź skorzystać z oferty gastronomicznej lub kulturalnej centrum. Na terenie Fuzji wraz z rozwojem samej inwestycji ma powstać więcej takich stacji.

Źródło: Manufaktura, Fb: @Fuzja Łódź