Reklama

Studenci z całej Europy stworzą aplikację o Łodzi

Autor:
K.K.
2019-09-11 10:48

Projekt GGULIVRR@Lodz, to międzynarodowe warsztaty dla studentów, realizowane na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Wezmą w nich udział studenci różnych kierunków i narodowości – przyjadą do Łodzi goście z Belgii, Finlandii, Francji, Irlandii, Portugalii, Słowenii i Ukrainy. Efektem wspólnych działań będzie stworzenie aplikacji mobilnej związanej z Łodzią Akademicką.

zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Celem projektu GGULIVRR@Lodz2019 jest wypracowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych promujących dorobek historyczny, kulturalny oraz akademicki miasta Łodzi.

Uczestnicy zostaną podzieleni na 8-10 międzynarodowych zespołów projektowych. każdy z nich będzie mial za zadanie w 2 tygodnie stworzenie prototypu gry bądź aplikacji. Nie jest to jedynie projekt IT, a interdyscyplinarne spotkanie ludzi chcących tworzyć coś wyjątkowego w międzynarodowym środowisku. Każdy zespół projektowy, to nie tylko studenci kierunków informatycznych – ale także zarządzania, czy filozofii. W tym roku podczas warsztatów, po raz pierwszy, zostanie wykorzystana pracownia wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy będą eksplorować VR, tworzyć filmy i prezentacje w technologii 360.

„Łódź akademicka”, to hasło przewodnie tegorocznej edycji projektu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli za zadanie przedstawić Łódź, jako miasto atrakcyjne dla studentów zarówno z kraju jak i zagranicy (m.in. przybliżając informacje praktyczne o warunkach życia w Łodzi, takie jak informacja turystyczna i komunikacja w Łodzi, koszty życia w mieście, życie studenckie, itp.).

W projekcie zostały przewidziane bloki warsztatowe i seminaria, które poprowadzą eksperci z firm partnerskich. Daje to możliwość bezpośredniej interakcji oraz wymiany doświadczeń oraz know-how środowiska akademickiego i świata biznesu. W projekcie weźmie udział 67 studentów (w tym około 50 z zagranicy) i 18 pracowników naukowo-dydaktycznych (w tym 12 z zagranicy).

Honorowe patronaty nad projektem objęli w tym roku m. in.: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego – prof. dr hab. Antoni Różalski, Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska, program Młodzi w Łodzi oraz Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber. Wydarzenie jest wspierane przez partnerów biznesowych z województwa łódzkiego i nie tylko - ABB, Accenture, 9Bits, Fujitsu i Google.

Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu Łódź naukowa, Łódź akademicka 2019.

Źródło: www. uni.lodz.pl

Reklama
Reklama
Reklama