Reklama

Czy uda się im powstrzymać wprowadzenie podatku od handlu?

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-07-09 14:31

Z dniem 1 września br. ma wejść w życie tzw. podatek od handlu. Do premiera Mateusza Morawieckiego zwrócili się przedsiębiorcy, apelując o wstrzymanie wprowadzenia tej regulacji.

Co Ministerstwo Finansów zrobi z apelem przedsiębiorców, by od 1 września nie obciążać ich podatkiem od handlu? Na zdjęciu: Gmach Ministerstwa Finansów w Warszawie / źródło: Wikimedia Commons Co Ministerstwo Finansów zrobi z apelem przedsiębiorców, by od 1 września nie obciążać ich podatkiem od handlu? Na zdjęciu: Gmach Ministerstwa Finansów w Warszawie / źródło: Wikimedia Commons

Apel do premiera Mateusza Morawieckiego, by rząd nie wprowadzał już od 1 września 2019 r. tzw. podatku od handlu, skierowała Konfederacja Lewiatan. W opinii tej organizacji, obciążenie nie powinno wejść w życie przed zapadnięciem prawomocnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy danina którą rząd Mateusza Morawieckiego chce nałożyć na polskich przedsiębiorców jest zgodna z prawem unijnym.  

Jak tłumaczył w Pulsie Biznesu Krzysztof Gajda, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan, zasada zaufania do państwa i stanowionego prawa nakazuje wstrzymanie pobierania podatku do chwili zapadnięcia prawomocnego wyroku TSUE. Gajda zwrócił też uwagę, że potrzeba kilkumiesięcznego wyprzedzenia w ustaleniu daty wprowadzenia nowej daniny, która dodatkowo obciąży przedsiębiorców.

źródło: money.pl

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4043
Reklama
Reklama
0.1844539642334