Jak smakuje słynna kaczka po pekińsku? [WIDEO | ZDJĘCIA]

Autor:
BoChciećToMóc
2019-08-09 10:43

Podczas naszej podróży przez Azję mamy szczęście spotykać rodaków chętnych by podzielić się swoją wiedzą i pokazać zakamarki, które mimo, że tak daleko od domu, znają jak własną kieszeń. Pekin zwiedzaliśmy w doborowym towarzystwie Kai – zabytki, najlepsze miejsca by spróbować lokalnych przysmaków i lekcja negocjacji, a wszystko to w jeden, zbyt krótki, weekend!

Jak smakuje słynna kaczka po pekińsku? (fot. BoChciećToMóc) Jak smakuje słynna kaczka po pekińsku? (fot. BoChciećToMóc)

Co dobrego serwowali w Pekinie?

Hot pot – czyli gorący garnek, stawiany na palniku we wgłębieniu na środku stołu. W środku bulgoczący bulion o wybranym smaku, a nawet smakach! Do niego wrzuca się wcześniej zamówione warzywa i cienko pokrojone kawałki mięsa, grzyby czy makaron. Pichci się wspólnie z towarzyszami posiłku, spędzając czas na rozmowach. Smaku dodają sosy / dipy, które można sobie samodzielnie skomponować z całej gamy składników, puszczając wodze fantazji. Hot pot-a próbowaliśmy od tej pory kilkakrotnie, ale ten był wyjątkowy!

Kaczka po pekińsku – bo być w Pekinie i jej nie spróbować? Bardzo smacznie przyrządzona, serwowane jest samo mięso, bez kości, pokrojone na drobne kawałki, ze złocistą i chrupiącą skórką. W akompaniamencie naleśników wielkości spodka do filiżanki od kawy, cieniutko skrojonego selera oraz słodkiego, ciemnego sosu w temperaturze pokojowej. Podobno przyrządzenie takiej kaczki to proces trwający około doby.

Na koniec tzw. Bubble Tea – herbata z kuleczkami tapioki – wynalazek tajwański, w którym zakochaliśmy się od pierwszego łyka! Wersji smakowych istnieje sporo, dla nas klasyk – herbata z mlekiem (od której tak bardzo się wzbranialiśmy mieszkając w Wielkiej Brytanii), serwowana na zimno z dodatkiem kuleczek o żelkowej konsystencji, jest strzałem w dziesiątkę! 

Całą resztę sprawdźcie sami w naszej pełnej energii wideo-relacji - zapraszamy!