Reklama

Najdłuższe włosy świata [WIDEO | ZDJĘCIA]

Autor:
BoChciećToMóc
2019-08-10 07:11

W chinach oficjalnie uznanych jest 56 mniejszości narodowych. Największą z nich są Hanowie, którzy stanowią 91% ludności. A jedną z pozostałych mniejszości etnicznych są kobiety Yao, których włosy są tym, co wyróżnia je na skalę światową. Tak! Światową, gdyż są posiadaczkami najdłuższych włosów na świecie, a na dowód tego zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Najdłuższe włosy świata Najdłuższe włosy świata

Kobiety pielęgnują swoje długie na 1,5 do ponad 2 metrów włosy, które są dla nich symbolem szczęścia i długowieczności. Włosy obcinają tylko 2 razy w życiu. W wieku 18 i 38 lat. Ścięte sekcje zachowują i dalej o nie dbają nosząc je wszystkie razem skrzętnie skryte pod tradycyjną chustą. 

Podobno, do lat 80-tych, zobaczenia rozpuszczonych włosów kobiety Yao przez inną osobę niż przez jej męża lub dzieci, groziło pozbawieniem wolności. Dziś jednak pokazy włosów generują bardzo duże przychody finansowe i stały się atrakcją turystyczną. 

O tym oraz o innych niesamowitych miejscach z południa Chin możecie dowiedzieć się z tego odcinak naszej wideo-relacji! Zapraszamy. 

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4043
Reklama
Reklama
0.18091320991516