Reklama

Cyfrowo o Łodzi. Inteligentne technologie i człowiek #13 [WIDEO]

Autor:
Dominika Kaczorowska-Spychalska / Tomasz Talaga
2019-11-23 16:27

Łódź, kiedyś wielki ośrodek przemysłu włókienniczego, dzisiaj miasto z coraz bardziej cyfrową tożsamością. Miasto, które znakomicie potrafi łączyć swoją wielobarwną historię z technologiczną nowoczesnością. Rozwój bowiem gospodarki opartej na wiedzy, innowacjach  i przemysłach kreatywnych, w tym ściśle związanych z transformacją cyfrową, to jedne z kluczowych założeń „Strategii zintegrowanego rozwoju Łodzi 2020+”.

Uczestnicy programu Inteligentne technologie i człowiek #13 Uczestnicy programu Inteligentne technologie i człowiek #13

Jaki jest jednak poziom dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw działających w regionie łódzkim? Od kiedy w Urzędzie Miasta pracują roboty ? Czy mieszkańcy Łodzi zdają sobie sprawę, że na co dzień korzystają z rozwiązań opartych na inteligentnych technologiach ? Jaka jest rola miasta w propagowaniu idei smart city? Czy naprawdę potrzebujemy Internetu 5G ? 

O tym opowie Michał Śmiechowicz, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ, z którymi rozmawiać będą:

  • Dominika Kaczorowska-Spychalska - Dyrektor Centrum Mikser Inteligentnych Technologii CMIT na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilku lat zafascynowana technologią cyfrową i jej wpływem na człowieka, co stanowi przedmiot jej badań i publikacji naukowych. Sztuczna Inteligencja jest przecież kobietą... 
  • Tomasz Talaga - człowiek z pomysłem i dziennikarską pasją. Jako lokalny patriota chce rozmawiać o wszystkim, co czyni Łódź i jej okolice znanym i cenionym centrum technologicznym.    

Czy Łódź jest już cyfrowym centrum Polski ?

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4045
Reklama
Reklama
0.65201592445374