Inteligentne miasta – balans między człowiekiem a technologią. Inteligentne technologie i człowiek #6 [WIDEO]

Autor:
Dominika Kaczorowska-Spychalska / Tomasz Talaga
2019-07-27 17:34

Smart living to pojęcie, które na dobre wkroczyło w nasze życie, zmieniając jego jakość. Inteligentne miasta, inteligentny transport czy inteligentna przestrzeń w której pracujemy w coraz większym stopniu zdają się myśleć za nas i przewidywać nasze potrzeby. 

Uczestnicy programu Inteligentne Technologie i Człowiek #6 Uczestnicy programu Inteligentne Technologie i Człowiek #6

Jakie czynniki decydują jednak o tym, że miasta są inteligentne ? Czym jest minimalizm cyfrowy ? Kiedy będziemy mieszkać w budynkach z zerowym zużyciem energii ? Jak będzie wkrótce wyglądać nasze miejsce pracy ?

Na te pytania odpowie gość specjalny następnego odcinka programu „Inteligentne technologie i człowiek” – Jacek Fischbach z Cybercom Group, międzynarodowej firmy technologicznej, z którym rozmawiać będą:

Dominika Kaczorowska-Spychalska adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilku lat zafascynowana technologią cyfrową i jej wpływem na człowieka - konsumenta, co stanowi przedmiot jej badań i publikacji naukowych. Sztuczna Inteligencja jest przecież kobietą...
Tomasz Talaga - człowiek z pomysłem i dziennikarską pasją. Jako lokalny patriota chce rozmawiać o wszystkim, co czyni Łódź i jej okolice znanym i cenionym centrum technologicznym.
Czy zatem przestrzeń w której żyjesz jest już w pełni inteligentna? 

0.14374184608459