Jak bardzo inteligentna jest dzisiaj sztuczna inteligencja. Inteligentne technologie i człowiek #7 (CZ. II) [WIDEO]

Autor:
Dominika Kaczorowska-Spychalska / Tomasz Talaga
2019-08-24 14:17

Sztuczna inteligencja budzi spore emocje w świecie biznesu, ale rozpala też wyobraźnię zwykłych ludzi. Obecna w naszym życiu, balansuje na granicy rzemiosła i sztuki, wymagając jednak od nas coraz większej wiedzy, świadomości i akceptacji.

Od lewej: Tomasz Talaga, Patryk Seweryn, Dominika Kaczorowska-Spychalska Od lewej: Tomasz Talaga, Patryk Seweryn, Dominika Kaczorowska-Spychalska

Czy polski biznes jest już przygotowany na sztuczną inteligencję? Jak duże ryzyko pociąga za sobą jej wykorzystanie? Czy sztuczna inteligencja ma emocje i wkrótce będzie nami sterować?

Na te pytania i wiele innych odpowie kolejny odcinek programu „Inteligentne technologie i człowiek”, który poprowadzą:

  • Dominika Kaczorowska-Spychalska adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilku lat zafascynowana technologią cyfrową i jej wpływem na człowieka, co stanowi przedmiot jej badań i publikacji naukowych. Sztuczna Inteligencja jest przecież kobietą...
  • Tomasz Talaga - człowiek z pomysłem i dziennikarską pasją. Jako lokalny patriota chce rozmawiać o wszystkim, co czyni Łódź i jej okolice znanym i cenionym centrum technologicznym.

Gościem specjalnym tego odcinka jest Patryk Seweryn, Data Scientist w firmie Enigma Pattern, która z pasją kreuje algorytmy sztucznej inteligencji, nadając sens danym.

Z naszym eskpertem zastanawialiśmy się już nad tym czy sztuczna inteligencja będzie niedługo mądrzejsza od nas, rozmawiając o niej w odcinku 7 naszego programu:

Zobacz: „Jak bardzo inteligentna jest dzisiaj sztuczna inteligencja?”. Inteligentne technologie i człowiek #7 (cz.1) >>>

Kim zatem jest tak naprawdę sztuczna inteligencja i czy rzeczywiście nam zagraża?

0.33539199829102