„Jak bardzo inteligentna jest dzisiaj sztuczna inteligencja?”. Inteligentne technologie i człowiek #7 (cz.1) [WIDEO]

Autor:
Dominika Kaczorowska-Spychalska / Tomasz Talaga
2019-08-10 07:48

Codziennie, chociaż wciąż jeszcze często nieświadomie, wchodzimy w interakcje ze sztuczną inteligencją, korzystając ze swoich smartfonów, nawigacji czy przeglądarek internetowych. Eksperci są jednak przekonani, że to dopiero początek, a futurologiczna technologia już wkrótce stanie się dla nas czymś zupełnie naturalnym.

Jak bardzo inteligentna jest dzisiaj sztuczna inteligencja? Jak bardzo inteligentna jest dzisiaj sztuczna inteligencja?

Jakie jest prawdziwe oblicze sztucznej inteligencji? Czy jej IQ będzie w przyszłości równe naszemu ? Co ma nam ona do zaoferowania już dzisiaj? Czy korzystając z jej potencjału mamy jeszcze wolny wybór? 

Na te pytania i wiele innych odpowie kolejny odcinek programu „Inteligentne technologie i człowiek”, który poprowadzą:  

Dominika Kaczorowska-Spychalska adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilku lat zafascynowana technologią cyfrową i jej wpływem na człowieka, co stanowi przedmiot jej badań i publikacji naukowych. Sztuczna Inteligencja jest przecież kobietą... 
Tomasz Talaga - człowiek z pomysłem i dziennikarską pasją. Jako lokalny patriota chce rozmawiać o wszystkim, co czyni Łódź i jej okolice znanym i cenionym centrum technologicznym.    

Gościem specjalnym tego odcinka jest Patryk Seweryn, Data Scientist w firmie Enigma Pattern, która z pasją kreuje algorytmy sztucznej inteligencji, nadając sens danym. 

Czy zatem już wkrótce sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza od nas?