Reklama

Jak zmienia się Stare Polesie i co nowego powstaje na Legionów? Nowa Ziemia Obiecana #20 [WIDEO]

Autor:
Jan Bocian / Tomasz Talaga
2019-09-15 12:13

Stare Polesie to miejsce systematycznie zmieniane i upiększane. Do niedawna synonim zaniedbania, brzydoty i enklaw biedy, dziś miejscami zachwyca, a kolejne ulice i kwartały poddawane są gruntownej zmianie. Wypiękniała ulica Pogonowskiego, wkrótce rewitalizowany będzie cały kwartał zamknięty ulicami Legionów, Gdańska, Ogrodowa i Zachodnia. W proces ważnych zmian wpisuje się także zupełnie nowy projekt Legionów 66.

Zakątek przy zbiegu ulic Pogonowskiego i Legionów (wiz. Legionów 66) Zakątek przy zbiegu ulic Pogonowskiego i Legionów (wiz. Legionów 66)

Wraz z Jankiem, współautorem naszego programu Nowa Ziemia Obiecana, odwiedziliśmy kilka zakątków Starego Polesia by przyjrzeć się niepowtarzalnej atmosferze tego miejsca. Do rozmowy zaprosiliśmy specjalnego gościa, reprezentującego firmę zmieniającą jeden z fragmentów odwiedzanej dzielnicy. Naszą przechadzkę rozpoczęliśmy od absolutnie zjawiskowej świątyni, by przejść dalej do miejsc, które już niedługo będą zupełnie nie do poznania. Zobaczcie, jak zmienia się Stare Polesie i dlaczego warto jeszcze dziś zapuścić się w tamte rejony.  

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4044
Reklama
Reklama
0.18202185630798