Reklama

"Proces przywracania funkcji miejskich – regeneracja urbanistyczna miast" - jak dyskutować o rewitalizacji w Łodzi. Nowa Ziemia Obiecana #24

Autor:
Jan Bocian / Tomasz Talaga
2019-10-27 07:59

Dziś, gdy jesteśmy tuż po zawaleniu się drugiej z rewitalizowanych kamienic przy ulicy Rewolucji 1905 roku, wydaje się zasadnym pytanie: kto, jak i z kim powinien dyskutować temat rewitalizacji w naszym mieście? Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją, jaką odbyli fachowcy z różnych dziedzin podczas konferencji: "Proces przywracania funkcji miejskich – regeneracja urbanistyczna miast".

Senator Ryszard Bonisławski jako jeden z prelegentów konferencji (fot. mat. organizatora) Senator Ryszard Bonisławski jako jeden z prelegentów konferencji (fot. mat. organizatora)

Na pewno na dużą uwagę zasługują argumenty specjalistów z dziedziny budownictwa, urbanistyki, architektury, ekonomii czy socjologii poruszane podczas konferencji. Organizator spotkania, Łódzka Szkoła Rewitalizacji, od kilku lat inicjuje dyskusję na ten temat i żywo reaguje na procesy zachodzące w naszym mieście. Dodajmy, reaguje często krytycznie wobec poczynań miasta, ale jest to krytyka konstruktywna, oparta na znajomości tematu i przede wszystkim wynikająca z chęci jak najlepszego przeprowadzenia skomplikowanego projektu rewitalizacji Łodzi.

Konferencja odbyła się w rewitalizowanych wnętrzach Ogrodów Geyera.

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
3991
Reklama
Reklama
0.18404316902161