Kiedy siatkarskie derby Łodzi? Znamy wstępny terminarz Ligi Siatkówki Kobiet

Autor:
BJ
2019-08-12 13:56

Powoli zbliża się początek rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Po raz kolejny wśród najlepszych zespołów w Polsce rywalizować będą ŁKS Commerceon Łódź i Grot Budowlani Łódź. Kiedy dojdzie do derbów Łodzi?

Kiedy czekają nas derby Łodzi (Fot. ŁKS Commercecon Łódź) Kiedy czekają nas derby Łodzi (Fot. ŁKS Commercecon Łódź)

Sezon 2019/2020 rozpocznie się 6 października meczem o Superpuchar Polski. Zmierzą się w nim ŁKS Commercecon i Chemik Police. Pierwsza kolejka LSK zostanie natomiast rozegrana w weekend 12 – 13 października.

Starcia łódzko-łódzkie są zaplanowane na ostatnie kolejki poszczególnych rund fazy zasadniczej. Pierwszy pojedynek w ramach derbów Łodzi ma się odbyć 21 grudnia 2019 roku, natomiast rewanż na 29 lutego 2020 roku.

Przy śledzeniu terminarza Ligi Siatkówki Kobiet warto wziąć pod uwagę fakt, iż cztery polskie zespoły będą występowały w europejskich pucharach. Grot Budowlani Łódź zmierzą się, podobnie jak ŁKS Commercecon, w Lidze Mistrzyń. Z kolei Developres SkyRes Rzeszów oraz Grupa Azoty Chemik Police wystąpią w Pucharze CEV. Terminy pojedynków pucharowych mogą mieć wpływ na zmiany w terminarzu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Przesunięcia w terminach poszczególnych spotkań mogą wynikać również z decyzji o transmisji telewizyjnej.

Co więcej, ze względu na brak kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 z wrocławskiego turnieju, bardzo prawdopodobna jest także zmiana terminarza rozgrywek w grudniu i styczniu. Związane jest to z udziałem reprezentacji Polski w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym.

CZYTAJ TAKŻE >>> Widzew wygrał, ŁKS przegrał. Ostatni taki weekend miał miejsce prawie rok temu!

0.19307804107666