Kochankowie z ulicy Kamiennej - #Włóczka prolog [WIDEO]

Autor:
Adam Wicher / Tomasz Talaga
2019-09-05 20:09

Nieoczywistość jest wpisana w to miasto. Tak, jak w życiorysy dwojga naszych bohaterów, którzy pojawili się nagle, nie wiadomo skąd, na jednej z najbardziej tajemniczych łódzkich ulic. Tu zaczyna się historia, tu zaczyna się kryminalno-sentymentalna podróż, a my będziemy jej świadkami.

Kochankowie z ulicy Kamiennej są tam nadal słyszalni... Kochankowie z ulicy Kamiennej są tam nadal słyszalni...

Zawiłe historie ludzi tworzących przez ostatnie dwa stulecia to miasto są fantastycznym materiałem na pasjonujące powieści i trzymające w napięciu kryminały. Miasto żyło swoim życiem, ludzie się rodzili, pracowali, walczyli o przetrwanie, robili fortuny i bankrutowali. Zdarzały się, i to całkiem często, historie dramatyczne, a nawet tragiczne. W mieście robotników, bankierów i fabrykantów nie brakowało spektakularnych zabójstw czy śmiałych kradzieży. Wybuchały rewolucje, gangsterzy prowadzili regularne bitwy z policją, zamachowcy czaili się na tramwajowych przystankach. To Łódź właśnie. Historyczna, oczywiście, ale czy tylko historyczna…?

Nasi bohaterowie z wielką pasją przyglądają się temu miastu. Rozpoczynają z wielkim animuszem penetrację ulic, by nagle odkryć, że… oni też mają kłopoty. Wystartowali chyba na najbadziej malowniczej, romantycznej i jednocześnie niebezpiecznej ulicy, o której pisała Osiecka, a śpiewała Demarczyk. Emocje, dramaturgia, czarny i absurdalny humor. Tu wszystko jest wymieszane i niedopowiedziane. Najstarsze zakątki ciągnące się leniwie niczym włóczka na szlaku naszych wędrowców. Zakątki, w których kryje się tajemnica. 

Usiądźmy zatem wygodnie i przenieśmy się w świat, który powoli odchodzi do lamusa. Łódź się zmienia i już niedługo nie zobaczymy tego kawałka historii, który przez chwilę jeszcze nam towarzyszy. Tymczasem nasi bohaterowie zanurzają się we wspomnienia, które dziś wywołują zimny (dla innych gorący) dreszcz emocji. Miłość, zbrodnia, ludzie. Takie jest nasze miasto. 

0.1363890171051