Reklama

Biblioteki – odrodzenie cykl spotkań i warsztatów

Autor:
k.s.
2019-09-09 15:58 Aktualizacja: 2019-09-09
wydarzenie
2019-09-09 (17:00)
-
2019-09-18 (18:00)

Wrzesień i październik w Bibliotece Słówka oraz w nowo otwieranej Bibliotece Rozgrywka będzie obfitował w cykle spotkań autorskich, wydarzeń i warsztatów.

Kultura - Interwencje - fragment plakatu Kultura - Interwencje - fragment plakatu

Biblioteki – odrodzenie cykl spotkań i warsztatów
w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

Ich cel, to zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i korzystania z oferty bałuckich bibliotek, które ostatnio przeszły gruntowny remont. Metamorfozie towarzyszą też unowocześnienia w zakresie ich funkcjonowania. Właśnie dlatego Biblioteka Miejska dla czytelników Słówek i Rozgrywki proponuje szereg wydarzeń zaprojektowanych z uwzględnieniem potrzeb różnorodnych grup odbiorców, a każde z nich będzie miało charakter otwarty.

Co konkretnie proponuje Biblioteka Miejska?

Pomiędzy 9 września a 18 października w Słówkach i Rozgrywce odbędą się spotkania autorskie z Filipem Springerem, Mikołajem Łozińskim, Wojciechem Jagielskim i Anną Dziewit-Meller. Do tego zorganizowane zostaną warsztaty z ilustratorami – Danielem de Latour i Joanną Olech oraz warsztaty perkusyjne. Przygotowane będą również podchody z książką, warsztaty z animatorem i turniej gier planszowych.

Ramy projektu

Nadając nazwę projektowi, „Biblioteki – odrodzenie”, autorzy celowo posłużyli się wysokim rejestrem, by zaakcentować charakter jakościowej zmiany w funkcjonowaniu nowo otwieranych bibliotek, których celem jest dostarczenie oferty na miarę współczesnych, bardziej  wymagających odbiorców kultury.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.


Źródło: BMwŁ

Reklama
Reklama
Reklama