Reklama

Legalnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Autor:
k.s.
2020-01-13 01:46

Dział Zbiorów Audiowizualnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi staje się właśnie Twoim multimedialnym przystankiem kultury legalnej!

WBP - fot. materiały prasowe WBP - fot. materiały prasowe

W WBP całkiem legalnie

Wszystkich miłośników muzyki, filmu, a także audiobooków Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza do nowej lokalizacji Działu Zbiorów Audiowizualnych, który po modernizacji znajduje się  obecnie w głównym gmachu Biblioteki (budynek „A”).

Chętni znajdą tam niezwykle bogatą kolekcję filmów (ponad 2500 tytułów), płyt CD (ponad 3000) i analogowych (ponad 10200, szczególnie polecany jest picture vinyl).

Kolekcję działu uzupełniają również książki w wersji papierowej (ponad 7000 wol.) o tematyce muzycznej, teatralnej i filmowej oraz encyklopedie muzyczne i audiobooki (ok. 3500 tytułów).

Zgromadzone również nuty (ponad 23000 wol.), śpiewniki i liczne materiały do nauki gry na instrumentach.

Dla osób z dysfunkcją wzroku Biblioteka oferuje powiększalnik „Orabis” pozwalający na znaczne powiększanie czytanego tekstu, a także możliwość czytania syntetycznym głosem. Nieodpłatnie można wypożyczyć Czytaki Plus, przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Wszyscy nauczyciele są proszeni, by zapisywali swoich podopiecznych na zajęcia biblioteczne. Można zapisać zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, ze szkół podstawowych, jak i młodzież z liceów oraz szkół specjalnych, ośrodków socjoterapii itp. 

Książki, filmy na DVD, audiobooki, płyty CD z muzyką oraz druki muzyczne wypożyczane są poza Bibliotekę na okres 14 dni z wyjątkiem tych pozycji, które zostały zakwalifikowane do korzystania na miejscu w Czytelni. Okres wypożyczenia zbiorów można przedłużyć osobiście, bądź telefonicznie.

Ze zbiorów fonograficznych zapisanych na płytach analogowych i wybranych płytach CD można natomiast korzystać na miejscu, odsłuchując utwory dzięki nowoczesnej aparaturze fonotechnicznej.

Godziny otwarcia:
Poniedziałki, wtorki 8.00-15.00 
Środy, czwartki, piątki 9.00-16.30

Wszelkich informacji WBP udziela pod numerem tel. (42) 663-03-59 oraz muzykalia@wbp.lodz


Źródło: WBP

Reklama
Sonda
Wybierz sportowe wydarzenie roku 2019!
Proszę wypełnić wszystkie pola!
Oddanych głosów:
4010
Reklama
Reklama
0.17945694923401