Animarkt Stop Motion Forum w Łodzi. Zobacz, jak wygląda animacja lalkowa [ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Bugaj
2019-10-08 15:33

W Łodzi rozpoczął się festiwal Animarkt Stop Motion Forum – jedyne takie wydarzenie na świecie poświęcone animacji lalkowej i stop motion. 

Uczestnicy i organizatorzy Animarkt Stop Motion Forum (fot. Redakcja) Uczestnicy i organizatorzy Animarkt Stop Motion Forum (fot. Redakcja)

W przestrzeni EC1 rozpoczął się dziś Animarkt Stop Motion Forum. Jest wyjątkowe wydarzenie, które przybliży uczestnikom świat animacji lalkowej i stop motion. Wśród gości specjalnych tego wydarzenia będzie m.in. Barry JC Purves - twórca animacji nominowany do Oscara i BAFTA.

Podczas Forum będą odbywały się nie tylko pokazy animacji, ale także warsztaty prowadzone przez tak doświadczonych filmowców jak Barry JC Purves. Uczestnicy mogą tutaj poznać się, wymienić pomysłami i doświadczeniem, a także rozpocząć wspólny biznes. Wydarzeniem towarzyszącym będzie międzynarodowa konferencja poświęcona technice stop motion, czyli animacji poklatkowej.

Dlaczego Animarkt Stop Motion Forum odbywa się w Łodzi?

- Łódź jest kojarzona jest z animacją, zwłaszcza animacją lalkową. Tutaj powstało ponad 6 tysięcy odcinków seriali telewizyjnych, krótkich metraży, ale też pełnometrażowych filmów animowanych. Zwłaszcza animacja lalkowa jest silna w naszym mieście. Łódź jako jedyne miasto w Polsce, może pochwalić się dwoma Oskarami: za film “Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, czy “Piotruś i Wilk” Suzie Templeton. Takie wydarzenia jak Animarkt Stop Motion Forum są potrzebne do tego, żeby cały czas budować wizerunek miasta, które jest centrum animacji lalkowej w Polsce - powiedziała Monika Głowacka, kierownik Łódź Film Commission

Forum odbywa się już po raz 4. W tym roku do Łodzi przyjedzie ponad 200 osób, w tym z tak egzotycznych krajów jak Chiny czy Meksyk. Forum zostało podzielone na 3 sekcje. Animarkt Stop Motion Forum potrwa do 12 października.