Dziesięć lat Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja!

Autor:
k.s.
2019-08-10 17:00 Aktualizacja: 2019-10-20
wydarzenie
2019-10-17 (17:00)
-
2019-10-20 (23:00)

Coraz bliżej do Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Minęło już 10 lat!

9.FKA - 13 - fot. Paweł Mańka 9.FKA - 13 - fot. Paweł Mańka

Dziesięć lat Kamery Akcji!

Organizatorzy zdradzili już pierwsze szczegóły jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który rozpocznie się w Szkole Filmowej w Łodzi 17 października i potrwa 4 dni - do 20 października 2019 r. Wystartowały też nabory do konkursów i przedsprzedaż karnetów.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zwracał uwagę na trendy w kinematografii już od pierwszej edycji, wskazując drogę przyszłym krytykom filmowym. Reaguje szybko na zmieniającą się branżę, zapraszając widzów do gorących dyskusji.

- Podczas dziesiątej edycji nie będzie inaczej. Symbolem jubileuszowej odsłony festiwalu jest kompas, szczęśliwy talizman, zwiastujący długą i pełną przygód wędrówkę. W taką filmową podróż po raz kolejny zostaną porwani widzowie Kamery Akcji - zapewnia Malwina Czajka, współorganizatorka FKA. 

Minione 10 lat festiwalu, to dekada gwałtownych zmian w krytyce filmowej. Jaki zatem jest kurs na przyszłość? Odpowiedzi także na to pytanie jak co roku poszukiwać będą zaproszeni goście, najważniejsi krytycy oraz znakomici przedstawiciele branży filmowej. W tegorocznej edycji swój udział potwierdzili już między innymi Michał Oleszczyk i Łukasz Maciejewski.

Powrót do Szkoły Filmowej

Festiwal zagości w kompleksie budynków przy ul. Targowej 61/63, czyli w murach słynnej Szkoły Filmowej w Łodzi po raz drugi. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, wszystkie karnety festiwalowe wyprzedały się jeszcze przed jego rozpoczęciem, zaś na salach projekcyjnych zbierały się tłumy widzów. Z tego też powodu i w odpowiedzi na sugestie publiczności, ulegnie pewnym zmianom układ Centrum Festiwalowego. Organizatorzy poinformują o nich w najbliższym czasie.

Karnety już w sprzedaży!

Zmianie uległ także sposób sprzedaży karnetów, które można było zamawiać już od 29 lipca 2019.

- Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać spośród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. Nie zabraknie głośnych pozycji z ostatnich lat, a także interesujących filmowych odkryć. W programie znajdzie się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Podczas FKA odbędą się także panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania - wymienia dyrektor festiwalu, Przemysław Glajzner.

W tym roku, także po raz pierwszy, uruchomione zostały dwa etapy dystrybucji karnetów. W przedsprzedaży, która będzie trwała do 15 września i w regularnej sprzedaży, która rozpocznie się 16 września. Liczba karnetów jest ograniczona.

Wystartowały już nabory do konkursów

Konkurs Krytyk Pisze – to okazja, aby mogli już po raz kolejny rywalizować ze sobą młodzi krytycy filmowi, których teksty o tematyce filmowej będą oceniały dwa zespoły jurorskie - Jury Krytyków oraz Jury Twórców. To także jedyny konkurs, w którym filmowcy oceniają pracę przyszłych dziennikarzy. Nabór zgłoszeń do 17 września 2019.

Konkurs Etiud i Animacji z kolei, dedykowany jest twórcom filmów krótkometrażowych do 30 minut. W konkursie tym nabór zgłoszeń trwa nieco krócej, bo do 8 września 2019.

Warto także wziąć udział w nowej odsłonie konkursu Krytyk Mówi, w ramach którego, od 10. edycji FKA, już corocznie nagradzane będą najlepsze internetowe audycje audiowizualne o tematyce filmowej. Zatem uczestnicy festiwalu mogą zgłaszać swoje ulubione vlogi, wideo-eseje i wywiady.

10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja
17-20 października 2019

Centrum Festiwalowe:
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa,
Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera
Łódź, ul. Targowa 61/63

Strona internetowa:
kameraakcja.com.pl

Facebook:
facebook.com/kameraakcja

Instagram:
instagram.com/festiwalkameraakcja


Źródło: FKSF Kamera Akcja

0.28470396995544