Koncert Biblia Polska w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Autor:
k.s.
2019-10-08 11:05 Aktualizacja: 2019-10-08
wydarzenie
2019-10-08 (19:00)
-
2019-10-08 (21:00)

Już dziś 8 października w Łodzi odbędzie się koncert pt. „Biblia Polska”, którego organizatorem jest stowarzyszenie Muza Dei.

Biblia_Polska_2018 - kadr z koncertu Biblia_Polska_2018 - kadr z koncertu

Koncert Biblia Polska w ŁSSE

Koncert Biblia Polska to interdyscyplinarne i multimedialne widowisko muzyczne, które koncentruje się na kultywowaniu tradycji. Sama nazwa koncertu powstała z inspiracji tytułem wiersza Kazimierza Wierzyńskiego.

Cel projektu to promocja polskiej muzyki i dziedzictwa kulturowego naszego kraju oraz popularyzacja dzieł wybitnych autorytetów artystycznych wspólnie z uzdolnionymi artystami młodego pokolenia, a także działanie na rzecz dialogu społecznego i kulturowego, w tym zwłaszcza propagowanie postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej. Zadaniem projektu „Biblia Polska” jest też podnoszenie świadomości kulturowej wśród odbiorców oraz pomoc w budowaniu tożsamości i wspólnoty narodowej. Budzenie przy tym zainteresowania odbiorców dziejami Polski i Polaków, w tym również przybliżenia w atrakcyjnej i artystycznej formie polskich symboli narodowych.

Właśnie poprzez patriotyczno-edukacyjne widowiska takie jak „Biblia Polska” odbiorca może wzbudzić w sobie wrażliwość na piękno. Zwłaszcza, że koncert to twórczość muzyczna najwyższej jakości, która poprzez dźwięk i słowo pomaga uzmysłowić ogromną wartość, jaką jest dziedzictwo narodowe. To też wielka szansa, by podjąć ważną dyskusję o muzyce patriotycznej i docenić rolę muzyki w życiu społecznym w ogóle.

Wystąpią znakomici artyści, m.in.: Dariusz Kowalski, Marcin Pospieszalski, Agnieszka Musiał, Agnieszka Cudzich, zespół Full Power Spirit.

Koncert odbędzie się 8 października o godzinie 19:00 w Łodzi (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 22G, Łódź). Wstęp wolny.

Szerzej pisaliśmy o wydarzeniu tutaj.


Źródło: Muza Dei