Długi weekend za pasem. Sprawdź ofertę atrakcji na najbliższe wolne dni [WIDEO]

Autor:
K.K.
2019-08-13 15:02

Nadchodzi długi weekend. Jeśli zostajesz w Łodzi, sprawdź jakie atrakcje dzieją się na mieście. W programie m.in: pokazy filmowe, koncerty, wystawy oraz animacje rodzinne.

Marta Nowakowska zaprasza na spacer o detalu, fot. Katarzyna Kowalczyk Marta Nowakowska zaprasza na spacer o detalu, fot. Katarzyna Kowalczyk

1. Piotrkowska Kameralnie - środa, 14 sierpnia, godzina 20:00, Pasaż Rubinsteina

Piotrkowska Kameralnie to cykl otwartych letnich spotkań z muzyką w formie plenerowych koncertów w Pasażu Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej. Trzecia edycja wydarzenia odróżnia się dużą różnorodnością prezentowanych styli muzycznych,a także zachowuje wysoki poziom artystyczny poprzednich realizacji. Pod opieką koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej, Tomasza Gołębiewskiego powstał program złożony z koncertów muzyki jazzowej, klasycznej, a także autorskiej.Wystąpi Joanna Morea - wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w klasie fletu oraz aranżacji i kompozycji.

2. Stand Up Piotrkowska - czwartek, 15 sierpnia, 21 00, Pasaż Rubinsteina

Stand-up Piotrkowska to cykl otwartych, plenerowych występów komediowych, który gromadzi setki łodzian. Druga edycja odbywa się od 4 lipca do 29 sierpnia 2019 roku. Łódzkie Centrum Wydarzeń do udziału w projekcie zaprosiło artystów zajmujących czołowe miejsca wśród najbardziej rozpoznawalnych stand-uperów w Polsce. Całe widowisko trwa około godzinyi rozpoczyna się o 21.00. Występ komika jest poprzedzony krótkim wprowadzeniem w wykonaniu innego, najczęściej lokalnego stan-upera.15 sierpnia wystąpi Sebastian Rejent

3. Wycieczka szlakiem detali, sobota 16 sierpnia, Plac Wolności

Detale architektoniczne, mozaiki, rzeźby plenerowe - to świetny pretekst, by zacząć opowieść o historii miasta, jego plastyki, architektury i tożsamości. 17.08 w sobotęo godz. 13.00 zapraszamy na Wycieczkę szlakiem łódzkich rzeźb plenerowych - start: Plac Wolności pod Archiwum Państwowym. Przewodnikiem będzie łódzka znawczyni detalu Maria Nowakowska.

4. Songwriter Festival: Blauka - sobota, 16 sierpnia, godzina 20.00, Piotrkowska-6 Sierpnia 

Już 17 sierpnia nastąpi niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć jak zespół Blauka wylądował na sławnej, łódzkiej ulicy. Nie może Was tam zabraknąć!Blauka to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przewrotnie przez twórców jako „retrospektywny rock rekreacyjny”, który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a o ile ciekawiej brzmi.

5. Hokus Pokus - street art - niedziela 18 sierpnia, Pasaż Schillera i Pasaż Rubinsteina

Dzień street artu – strefa sztuki dziecięcej oraz pokazy malowania 3Dz udziałem łodzian, efektownego malowania ciała, warsztaty body marbling, a także prezentacje artystów ulicznych w procesie twórczym i występy mimów. Spotkać będzie można m.in. karykaturzystę, portrecistę, grafika, witrażystę, malarza fantastyki, a także żywe statuy chodzące, stojące lub zatrzymane w ruchu.W programie wykonanie trzech malowideł 3D w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej z udziałem mieszkańców w procesie twórczym. Wydarzenie potrwa od 17.30 do 20.00.

0.18312501907349