Dariusz Stachura Dyrektorem Naczelnym Teatru Wielkiego

Autor:
k.s.
2019-09-03 11:21 Aktualizacja: 2019-09-03

To wielki zaszczyt, ale jeszcze większa odpowiedzialność – wobec publiczności, współpracowników i oczywiście Tych, którzy właśnie mnie obdarzyli zaufaniem, powierzając tę zaszczytną funkcję - napisał na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi po swojej nominacji Dariusz Stachura.

Dariusz Stachura -fot. oficjalna strona artysty Dariusz Stachura -fot. oficjalna strona artysty

Dariusz Stachura Dyrektorem Naczelnym Teatru Wielkiego

Dariusz Stachura, znakomity polski tenor, artysta, ale też manager, z doświadczeniem w działalności impresaryjnej i organizacji festiwali, oficjalnie objął stanowisko dyrektora naczelnego Teatru wielkiego w Łodzi. O jego dokonaniach i sylwetce artystycznej pisaliśmy już w lipcu.

"Kiedy przed laty po raz pierwszy stanąłem na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, a moja Pani Profesor Halina Romanowska za kulisami trzymała za mnie kciuki, nawet do głowy mi nie przyszło, że kiedyś będę miał honor zasiąść za dyrektorskim biurkiem[...]" - pisze na stronie Teatru Wielkiego Dariusz Stachura. - Przez kolejne lata mojej drogi artystycznej - w różnych teatrach i na różnych scenach w Polsce i za granicą - obserwowałem, nabierałem doświadczenia wzbogacając swoją wiedzę a przez to umiejętności organizatorskie."

O planach repertuarowych Teatru Wielkiego w nowym sezonie artystycznym napiszemy szerzej za tydzień.