Reklama

Teatr powszechny rozpoczął nowy sezon

Autor:
k.s.
2019-09-10 00:39

Teatr powszechny rozpoczął nowy sezon w ostatnią sobotę (7 września 2019), spektaklem "Brancz". A co zobaczymy w najbliższym czasie?

Mala_Scena_Teatru_Powszechnego Mala_Scena_Teatru_Powszechnego

Teatr powszechny rozpoczął nowy sezon

W sobotę 7 września 2019 Tatr Powszechny rozpoczął nowy sezon sztuką "Brancz" Juliusza Machulskiego. W kolejnych tygodniach zobaczymy ponownie "Szalone nożyczki", "Manewry weselne" i "Ferragosto", a 21 września prapremiera nowej komedii "Wykapany zięć".

Wykapany zięć

Spotkanie rodziców z narzeczonym córki po raz pierwszy, to moment, któremu zawsze towarzyszą duże emocje. Mogą okazać się jednak jeszcze większe, jeśli celebrację tego ważnego wieczoru zakłóci splot nieoczekiwanych zdarzeń, zawodowe problemy i wizyta niepożądanych gości. Zatem, jak zakończy się ten wieczór? Czego bohaterowie dowiedzą się o sobie nawzajem? I jak, w obliczu tak zaskakujących wydarzeń, odnajdzie się przyszły zięć?

„Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka, to współczesna polska komedia, która mówi o tym, że najważniejsza w życiu jest miłość. Nawet jeśli na co dzień się o tym nie myślimy, albo nie zdajemy sobie z tego sprawy, to każdy z nas jej potrzebuje. Niezależnie, w jakim wieku jesteśmy i jakie mamy doświadczenia. Czy ulegamy młodzieńczym porywom serca, gnając na oślep za jej chemią, czy też może właśnie już z perspektywy czasu, dojrzale zaczynamy pojmować ją znacznie głębiej, rozumieć i dojrzewać do myśli, że jest czymś więcej niż tylko dającym nam poczucie euforii szaleństwem hormonów.

Spektakl jest prapremierą sztuki, która została nagrodzona w 5. Ogólnopolskim konkursie na napisanie współczesnej polskiej komedii „Komediopisanie” organizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Wykapany zięć
21.09.2019 godz. 19.15
Mała Scena

Autor: Krzysztof Kędziora
Reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia i animacja: Damian Styrna
Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Multimedia/animacje: Eliasz Styrna
Obsada: Ewa Sonnenburg, Barbara Szcześniak, Marta Jarczewska/Karolina Krawczyńska, Beata Ziejka, Piotr Lauks, Jakub Kotyński, Artur Majewski, Jan Wojciech Poradowski


Źródło: Teatr Powszechny w Łodzi

Reklama
Reklama
Reklama