Reklama

26 lutego w Teatrze Muzycznym wyjątkowy koncert w bardowskich klimatach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

26 lutego w Teatrze Muzycznym wyjątkowy koncert w bardowskich klimatach - Zdjęcie główne

Koncert "W świecie bardów" | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Teatr Muzyczny w Łodzi we współpracy z Przystania Artystyczną Keja mają zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy, pełen ciepła i emocji koncert osadzony w bardowskich klimatach.

Podczas wieczoru 26 lutego na scenie Teatru Muzycznego przy ul. Północnej, pojawią się wspaniali wykonawcy:

Lubelska Federacja Bardów

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Caryna

Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej oraz folku. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, coutry, reggae, rocka oraz ballady.

Skład Grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra, Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.

Profesjonalizm muzyków w połączeniu z ich niezwykłymi osobowościami scenicznymi gwarantuje najwyższy poziom artystyczny każdego koncertu. Świadczą o tym dziesiątki występów zarówno na małych jak i wielkich prestiżowych scenach w całej Polsce. Każdy koncert Caryny to przedstawienie muzyczne które na długo zapada w pamięć.

Jacek Beszczyński

Jacek Beszczyński – rocznik 1959, pedagog, dziennikarz, tłumacz literatury rosyjskiej, kompozytor i bard. Autor edukacyjnych piosenek i książek dla dzieci. Od 1978 roku – ponad 3000 koncertów w Polsce i wielu krajach Europy m.in. Rosja, Białoruś, Litwa, Łotwa. Ukraina, Francja, Szkocja, Belgia, Holandia, Niemcy, Węgry, Czechy i Słowacja. W dorobku płyty: „Leć kolędo w świat”, „Wszędzie brzmi kolęda” i „Piękno w Tobie jest” (z piosenkami Gordona Haskella – gitarzysty i wokalisty zespołu King Crimson – z udziałem autora). W tym roku ukaże się płyta – album po polsku i po rosyjsku z mniej znanymi w Polsce piosenkami Bułata Okudżawy we własnych tłumaczeniach. A za rok płyta z pieśniami rosyjskich poetów i bardów.

 

(Bilety dla młodzieży szkolnej, po okazaniu legitymacji, w kwocie 10 zł) !

Informacje pod nr telefonu: 609 152 420

Bilety:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy