reklama
reklama

Kryminalne tajemnice Łodzi. Te książki opowiadają o mrocznych zakątkach miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. red./poglądowe

Kryminalne tajemnice Łodzi. Te książki opowiadają o mrocznych zakątkach miasta - Zdjęcie główne

Seria Kryminalna Łódź | foto arch. red./poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachW Łodzi dostępne są wycieczki kryminalnym szlakiem miasta, co pokazuje, że mieszkańców i odwiedzających interesują tajemnice Łodzi. Wydawnictwo Kusiński, znane wcześniej z albumów o fabrykach, kamienicach i pałacach Łodzi, od 2021 roku rozwija serię łódzkich kryminałów.
reklama

Kryminalna Łódź powiększa swoją kolekcję, pokazując miasto z nieznanych stron. Niektóre historie odnoszą się do prawdziwych wydarzeń, inne przenoszą czytelnika do zakamarków miasta, pozwalając spacerować po stronicach książek, jak po ulicach miasta.

Seria Kryminalna Łódź

Łódź jest wyjątkowym miastem, w którym wciąż jest wiele do odkrycia i do opisania. To inspiruje pisarzy do tworzenia ciekawych historii, a w serii Kryminalna Łódź znajdziemy ich już pięć.

„Tramwaj Tanfaniego” Marcina Andrzejewskiego to sensacyjna historia z czasów łódzkiej rewolucji robotniczej 1905 roku. Książka nawiązuje do prawdziwych wydarzeń zabójstwa fabrykanta Juliusza Kunitzera, twórcy łódzkich tramwajów i dzielnicy Widzew. Miasto z początku XX wieku jest pokazane z detalami, zanurzamy się w wielokulturowy łódzki glajszacht.

reklama

„Kukiełki” Jacka Kusińskiego i Piotra Jarmołowicza zgłębia wpływy i manipulacje dawnych tajnych służb. Jest to współczesna kryminalna historia z kluczem, w fabule można dopatrzeć się kilku bardzo znanych łódzkich postaci.

Z kolei „Złoty Peugeot” Marcina Andrzejewskiego to kryminał z czasów epoki środkowego Gierka. Głównym bohaterem jest skromny mechanik samochodowy, który prowadzi amatorskie śledztwo. Sprawa przerasta nie tylko jego, ale i milicję. W książce znajdziemy aluzje do czasu PRL, kultury, filmów i seriali.

„Deluks” Marcina Andrzejewskiego zabiera czytelnika do pokrytej śniegiem Łodzi 1976 roku. Sensacyjno-kryminalna historia meandruje od cinkciarzy w restauracji Malinowej, przez fabrykę Poznańskiego po blokowiska i drewniaki przy osiedlu Zgierska-Stefana. Bogaty Niemiec przyjeżdżający robić w Łodzi interesy z przemysłem włókienniczym, dziennikarka ze Szwecji, kapitan SB – każde z nich ma jakąś ukrytą misję. Rozwiązaniem tajemnicy ponownie zajmie się mechanik Majer.

reklama

W tym roku ukaże się kolejna książka z cyklu Kryminalna Łódź – „Zmowa cieni” Remigiusza Piotrowskiego. To łódzki kryminał „noir” w klimatach międzywojnia. W jednej z głównych ról pojawi się słynny Ślepy Maks, wraz z całym swoim bałuckim środowiskiem.

Czytaliście już te pozycje?

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama