reklama
reklama

Niezwykła giełda i wystawa w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź. Kolekcje biletów z całej Polski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykła giełda i wystawa w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź. Kolekcje biletów z całej Polski [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
75
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinachW łódzkim muzeum komunikacji miejskiej wystawiono nie tylko zbiór pamiątek sprzed lat, ale także otwarto symboliczną wystawę. Dla zwiedzających czeka także konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską.
reklama

W tym roku łódzka komunikacja miejska obchodzi swoje 125-lecie. Z tej okazji w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź została zaprezentowana wystawa czasowa, którą można oglądać od soboty, 23 września.

Wystawa z okazji 125-lecia komunikacji miejskiej w Łodzi

Wystawę można oglądać w budynku muzeum przy ulicy Wierzbowej 51 w Łodzi.

- Ekspozycja, która prezentowana będzie do 4 kwietnia 2024 r., składa się z 28 fotografii przedstawiających dzieje łódzkich tramwajów i autobusów

- zaprasza muzeum.

W sobotę, 23 września odbyła się również XVI Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej. Dla odwiedzających przygotowano dokumenty sprzed lat, zachowane artefakty i bilety, które kiedyś były w codziennym obiegu.

reklama

- Nasi wystawcy to nie tylko łodzianie, ale również osoby z Wrocławia, z Warszawy, z Radomia. Wielu z nich zajmuje się kolekcjonowaniem biletów komunikacji miejskiej od bardzo wielu lat i robią to w sposób bardzo kompleksowy. Takie kolekcje liczą sobie po kilka, kilkanaście tysięcy biletów i są one na przykład z województwa łódzkiego, ale to nie tylko Łódź, Pabianice i Zgierz, a także miasta, w których by się człowiek nie spodziewał, że bilety w ogóle się pojawiły. Te kolekcje sięgają w głąb czasów. Pochodzą z czasów zapomnianych przez nas, czyli także okresu denominacji, kiedy się pojawiały bilety o nominałach do 10000, i nikogo nie dziwiły kwoty 8000 czy 6000 na bilecie. I właśnie z takimi kolekcjami koledzy przyjeżdżają, prezentują je, wymieniają się i dążą do tego, żeby te kolekcje doprowadzić do perfekcji. Każdy może sprawdzić swój portfel, a może akurat wypadnie z niego ten jeden bilet, którego brakuje w czyjeś kolekcji. Po to są te spotkania, żeby się powymieniać, zobaczyć, a nasi odwiedzający mogą zobaczyć, że kolekcjonowanie biletów to też jest dobre hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu

reklama

- mówi dla portalu TuLodz.pl Bartosz Stępień, dział promocji MPK Łódź. 

Wśród wielu wystawców możemy natrafić na zbiory, które od wielu lat można liczyć w tysiącach.

- Komunikacją miejską interesuje się od prawie 15 lat. Moje kolekcjonowanie zaczęło się od jednego biletu, którego znalazłem podczas ulewy na chodniku, i to nie był bilet łódzki, tylko ze Swarzędza. Zaciekawił mnie wzorem, bo był inny niż łódzkie i od tego biletu zaczęła się moja pasja. Obecnie mam prawie 37 000 różnych biletów z całej Polski, a z Łodzi około 2000 

- opowiada nam Piotr Latuska, jeden z wystawców na giełdzie. 

reklama

Giełda Biletów i Pamiątek w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź

Wstęp na wydarzenie kosztuje 6 zł, a podczas jego trwania odbywa się również konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską.

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź zostało uroczyście otwarte 22 września 2006 r. Wystawę można oglądać od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 – 18 i w wybrane soboty w godzinach 10 -14. Wejście do muzeum kosztuje podobnie, jak kiedyś bilety: 2,40 normalny i 1,20 ulgowy.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama