Reklama

Reklama

Osobliwości w Łódzkiem ciąg dalszy: cmentarzysko kiosków Ruchu w szczerym polu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Osobliwości w Łódzkiem ciąg dalszy: cmentarzysko kiosków Ruchu w szczerym polu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Niepozorna miejscowość w gminie Brzeziny, Dąbrówka Mała, stała się od niedawna jednym z ulubionych miejsc poszukiwaczy rzeczy nietypowych. Na jej terenie znajduje się cmentarzysko kiosków Ruchu. 

Reklama

W Łódzkiem jesteśmy przyzwyczajeni do rzeczy niezwykłych. Dość powiedzieć, że nieformalnym symbolem stolicy regionu stał się jednorożec. Mimo to, takiego miejsca na mapie województwa łódzkiego jeszcze nie było.

W położonej niespełna 40 kilometrów od Łodzi Dąbrówce Małej znajduje się miejsce ochrzczone mianem cmentarzyska kiosków Ruchu. To ponad 50 niszczejących budek, w których kiedyś sprzedawano prasę, papierosy i bilety, ustawionych koło siebie w szczerym polu. Przekrój historyczny iście imponujący: można tam znaleźć nie tylko budki ze współczesnymi logotypami Ruchu, ale także te sprzed kilkudziesięciu lat. Pierwsze pytanie jakie pojawia się w związku z tym miejscem to: skąd to wszystko się tutaj wzięło? Prawdopodobnie jest to składowisko, na którym budki czekaja na renowację lub zezłomowanie.

Wiadomo, że budki pojawiają się tutaj od co najmniej 2015 roku. Wiadomo także, że miejsce wzbudziło spore zainteresowanie wśród youtuberów, którzy zdążyli już nagrać tam kilka filmów.

Okazuje się także, że za tą z pozoru nieważną sprawą, może kryć się coś znacznie poważniejszego. Teren, na którym stoją budki należy do terenów objętych ochroną przyrody. Nie do końca także pozostają jasne relacje właścicielskie działki. Władze gminy Brzeziny zapowiedziały, że będą przyglądać się sprawie.

Cmentarzysko kiosków Ruchu pod Łodzią, być może nie jest tematem z gatunku bardzo poważnych, ale na pewno jest czymś, co może budzić zdziwienie. W końcu jest to kolejna rzecz w grupie łódzkich osobliwości, obok wspominanego już jednorożca.

Źródło: TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy