reklama
reklama

Pingwiny przylądkowe ponownie w łódzkim ZOO! Zwierzęta paradują po nowym wybiegu [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Ze względu na remont ZOO przy ulicy Konstantynowskiej ponad dwa lata temu dwadzieścia sześć pingwinów przylądkowych musiało się z Łodzi wyprowadzić. Teraz zwierzęta znowu są w naszym mieście i zapoznają się ze swoim nowym domem.
reklama

Pingwiny przylądkowe ponownie w łódzkim ZOO

Z racji remontu ZOO przy ulicy Konstantynowskiej dwadzieścia sześć pingwinów przylądkowych tymczasowo przeniosło się z Łodzi do ogrodu zoologicznego w Płocku. Zwierzęta teraz ponownie znajdują się w naszym mieście i mają okazję zapoznać się ze swoim nowym wybiegiem, który zmodernizowano przy okazji budowy Orientarium.

- Co prawda pingwiny przylądkowe niewiele mają wspólnego z orientem, ale ich wybieg zlokalizowany jest blisko kompleksu, więc uznaliśmy, że to dobry moment, żeby go przebudować i podłączyć pod systemy filtracyjne w nowym obiekcie. Basen pingwinów ma, oczywiście, indywidualny system filtracji. Niecka została tak przebudowana, żeby umożliwić zwiedzającym podgląd zwierząt pod powierzchnią wody. Cały wybieg został odnowiony, w tym również komory gniazdowe oraz taras widokowy – informuje Tomasz Jóźwik, wiceprezes zoo.

Choć są kuzynami pingwinów antarktycznych, znacząco się od nich różnią

Pingwiny przylądkowe zamieszkują wybrzeża południowej Afryki oraz wyspy od Namibii do południowego Mozambiku. Zwierzęta należą do gatunku zagrożonego wyginięciem. W naszych warunkach mogą przebywać na zewnątrz przez cały rok.

- Ani upały, ani niskie temperatury nie są im straszne. Tylko w skrajnych warunkach (temperatury poniżej -15 stopni) będą mieszkać na zapleczach hodowlanych, gdzie mają wewnętrzny wybieg z basenem - dodaje Tomasz Jóźwik.

Pingwiny przylądkowe są spokrewnione ze swoimi antarktycznymi kuzynami, chociaż znacząco się od nich różnią. 

- Pingwiny przylądkowe są dużo mniejsze niż gatunki antarktyczne. Mają około 50 cm wysokości. Młode są w całości szare. Dorosłe osobniki przybierają czarno-białe barwy. Są doskonałymi nurkami. Mogą nurkować nawet na 60 metrów. Żyją w grupach, dobierają się w pary, ale nie zawsze na całe życie. Jeśli partner się nie sprawdza, pary się zmieniają. Oczywiście, liczymy, że nasze stado będzie się w przyszłości rozmnażać – informuje Tomasz Jóźwik.

Serdecznie zachęcamy Was do zajrzenia do naszej galerii zdjęć. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama