Tyrolka w Manufakturze cieszy się niesłabnącą popularnością odwiedzających to miejsce. Okazuje się, że taka dawka adrenaliny jest dobra w każdym wieku. Najstarszy z dotychczas zjeżdżających na linie miał 96 lat, a najmłodszy zaledwie 5. Każdy, kto spróbował tej atrakcji, zazwyczaj mówi o przygodzie zapierającej dech w piersiach i opisuje niesamowite widoki na rynek Manufaktury i jej otoczenie.
Jest bezpiecznie
Zjazd tyrolką odbywa się na linie rozpiętej na długości 180 metrów, pomiędzy dachami Muzeum Fabryki i budynku, w którym znajduje się restauracja The Mexican. Zjazdy są zupełnie bezpieczne, przez cały czas czuwają nad nimi wykwalifikowani instruktorzy, używa się certyfikowanego sprzętu. Oczywiście najmłodsi zjeżdżają w towarzystwie rodziców.
Jak skorzystać
Żeby skorzystać z tyrolki w Manufakturze należy skierować się do windy, która znajduje się naprzeciwko Cinema City i wjechać na II piętro. Następnie nową klatką schodową wychodzimy na taras, skąd odbywają się zjazdy na linie. Przed każdym zjazdem następuje się krótki instruktarz i zapoznanie z regulaminem, który należy podpisać. Ostatnią formalnością jest wniesienie opłaty i potem już można nastawić się na wielkie emocje.
Kilkanaście metrów nad ziemią
Zjeżdżający są wyposażeni przez instruktora w niezbędny kombinezon, kask i uprząż. Następnie przy pomocy specjalnej lonży z elementem zjazdowym, który przypomina siodełko, kolejno zjeżdżające osoby są podpinane do stalowej liny. Sam zjazd odbywa się na wysokości 15 metrów nad rynkiem Manufaktury, po czym uczestnik ląduje na platformie. Wszystko odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa i pod kontrolą. Na ostatnim odcinku działa specjalny system lin, które wyhamowują prędkość osoby zjeżdżającej. Również na końcowej platformie – lądowisku czeka instruktor.
Są zniżki
Zjazdy tyrolskie w Manufakturze odbywają się od wtorku do piątku, w godzinach od 16.00 do 21.00, a także w weekendy, w godzinach od 12.00 do 21.00. Koszt biletu dla dzieci do lat 12 (po okazaniu legitymacji szkolnej) wynosi 25 złotych. Młodzież szkolna oraz studenci (również po okazaniu ważnej legitymacji), ale także emeryci, kombatanci oraz pracownicy służb mundurowych - 25 złotych. Pozostałe osoby - 35 złotych. Samo wejście na taras widokowy kosztuje 2 zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.