Reklama

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli 2022/2023. Co trzeba wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rekrutacja do łódzkich przedszkoli 2022/2023. Co trzeba wiedzieć?  - Zdjęcie główne

Co trzeba wiedzieć o tegorocznej rekrutacji do przedszkoli? | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Rekrutacja do przedszkoli na rok 2022/2023 rusza 1 kwietnia. O czym muszą wiedzieć rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci do jednej z łódzkich placówek? Podsumowujemy zasady tegorocznej rekrutacji.

Wybór przedszkola to ważna decyzja dla rodzica i dziecka – dla obojga to również duże przeżycie. Aby uniknąć dodatkowych stresów związanych z procesem rekrutacji i składaniem dokumentów, warto wcześniej zapoznać się z zasadami przyjęcia do przedszkoli na najbliższy rok.

Rekrutacja 2022/2023 – ważne daty

Składanie wniosków o przyjęcie do wybranego przedszkola na rok 2022/2023 będzie możliwe od 1 do 15 kwietnia (do godziny 15:00). Listy zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych kandydatów ogłoszone zostaną w maju (06.05). Od 9 do 13 maja rodzice będą musieli potwierdzić chęć przyjęcia dziecka do danego przedszkola. Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów ogłoszone zostaną 20 maja. Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona w sierpniu. 

Rekrutacja do przedszkoli – jakie obowiązują kryteria? 

Kryteria rekrutacyjne określone przez ustawę gwarantują pierwszeństwo przyjęcia dzieciom z rodzin wielodzietnych, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, dzieciom , których rodzeństwo lub któreś z rodziców posiada orzeczenie o niepełnosprawności, dzieciom wychowywanych przez samotnego rodzica lub wychowywanych w rodzinach zastępczych. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. 

W tym roku w drugim etapie rekrutacji w łódzkich przedszkolach wprowadzono nowe obowiązujące kryteria. Dzieciom, które je spełniają zostaną przyznane dodatkowe punkty. Jeśli przynajmniej jedno z rodziców rozlicza PIT-37 za zeszły rok w Łodzi, dziecko otrzymuje dodatkowe 32 punkty – może mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu. 

Dodatkowe punkty będą przyznawane kiedy: 

- rodzeństwo kandydata kontynuuje naukę w wybranym na pierwszym miejscu przedszkolu – 64 punkty

- dziecko przeszło obowiązkowe szczepienia ochronne lub u którego badania kwalifikacyjne dają podstawy do odroczenia terminu szczepienia – 16 punktów

- dziecko wychowuje samotny rodzic lub jego rodzice pracują lub studiują stacjonarnie – 8 punktów

- w roku rekrutacji dziecko uczęszczało do żłobka – 4 punkty

- dziecko zostało wskazane przez pracownika socjalnego do objęcia pieczą zastępczą – 2 punkty 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy