Trening medyczny to jeden z elementów pracy ze zwierzętami. Dzięki niemu opiekunowie mają szansę o nie dbać. Mogą sprawdzić kondycję poszczególnych osobników, przyzwyczajać zwierzęta do innego zapachu czy dotyku, tak żeby w chwilach, kiedy jest to potrzebne, móc pracować ze zwierzęciem w bezpiecznych warunkach
- tłumaczy Justyna Krakowiak z Orientarium.
Kiedy przydaje się trening medyczny?
Kiedy potrzebny jest transport danego zwierzęcia, wykonanie niezbędnych procedur medycznych, sprawdzenie jak wygląda jego skóra, przydaje się trening medyczny. Dzięki niemu opiekunowie mogą sprawdzić, czy zwierzęta dobrze się czują. Codziennie ćwiczą m.in. słonie, orangutany czy pandy rude. Odpowiednie ćwiczenia przeprowadzane są także z lwami.
Ćwiczą słonie, orangutany, lwy
W ogrodzie żyją trzy lwy azjatyckie: Tycia, Loki i Shiva. Tycia jest najstarszym z łódzkich lwów, niedawno skończyła 18 lat i jest już kocią seniorką. Shiva i Loki, para hodowlana, mnóstwo czasu spędza w swoim towarzystwie. Lwy azjatyckie, nieco mniejsze od tych afrykańskich, nic a nic nie ustępują im temperamentem.
Drapieżne koty lubią odpoczywać, spać, ale bywają też niesamowicie energiczne. W trakcie pracy ze zwierzętami widać u nich dużą uważność i skupienie
- tłumaczy Justyna Krakowiak.
Shiva jest ciekawa tego, co się za chwile wydarzy. Dlatego chodzi podekscytowana. Loki już jest gotowy do ćwiczeń
- dodaje Magdalena Hołysz, opiekunka drapieżników.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.