Reklama

Reklama

Spacer w deszczowy weekend? Idź na wirtualny spacer!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Wirtualne spacery to doskonała alternatywa dla zwykłego spaceru po Łodzi. Dzięki nim najpiękniejsze miejsca w naszym mieście można zwiedzać, nie ruszając się z fotela. Dodatkowo łódzcy urzędnicy dają nam możliwość podróży w czasie i obserwowania zachodzących zmian.

Reklama

Wirtualne spacery po Łodzi

Miejska Pracownia Urbanistyczna publikuje po kilka spacerów w miesiącu. Na stronie 360.mpu.lodz.pl możemy zobaczyć np. wiele inwestycji z ulicy Włókienniczej przed rewitalizacją, park Sienkiewicza czy też Pasaż Róży. Możemy się przenieść również w czasie na ulicy Traugutta i sprawdzić, jaki wcześniej miała przebieg!

Na stronie 360.mpu.lodz.pl można wirtualnie pospacerować po łódzkich inwestycjach objętych rewitalizacją. Dają one możliwość zobaczenia przestrzeni w stanie przed rewitalizacją a dla niektórych lokalizacji porównania stanu przed i po remoncie, czyli wirtualnego cofania się w czasie. Na tej samej stronie znajdują się również wirtualne spacery przyszłości, czyli wizualizacje całych obszarów po zakończeniu rewitalizacji. Obecnie opublikowane są obszary o numerach 1, 6 i 8 jednak w najbliższym czasie planowana jest publikacja kolejnych obszarów. Niedługo możemy się spodziewać publikacji wirtualnej wycieczki po obszarze nr 3, czyli okolicach Dworca Łódź Fabryczna oraz obszarze nr 4, czyli okolicach Placu Wolności. Materiał ten jest również publikowany na portalu rewitalizacji rewitalizacja.uml.lodz.pl na stronach poświęconych poszczególnym obszarom i konkretnym inwestycjom. – opowiada Joanna Woźniak z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi.

Czekamy więc wszyscy na więcej materiałów, które przygotują dla nas pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jest to naprawdę cenna praca, dzięki której w łatwy sposób możemy podziwiać efekty łódzkiej rewitalizacji.

Zapraszamy do galerii — zobaczcie zdjęcia z wirtualnych spacerów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy