Reklama

Reklama

„Spójrz na mnie”. W Monopolis odsłonięto rzeźbę poświęconą dzieciom [galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Dzieci odwiedzające Monopolis doskonale wiedzą, gdzie na terenie kompleksu znajduje się ogromny plac zabaw – Monosfera. To właśnie w sąsiedztwie miejsca poświęconego najmłodszym łodzianom stanęła rzeźba „Spójrz na mnie”, symbolicznie zwracająca uwagę na problem dziecięcej samotności.

Reklama

Na placu zabaw w Monopolis stanęła rzeźba poświęcona problemowi osamotnienia wśród dzieci

Monosfera to miejsce znane przede wszystkim dzieciom. Tym razem, w pobliżu placu zabaw na terenie łódzkiego Monopolis pojawiło się wielu, nie tylko najmłodszych łodzian. We wtorek 6 września doszło tam do odsłonięcia rzeźby „Spójrz na mnie”. 

– Staramy się aby w przestrzeni Monopolis sztuka była obecna i widoczna. Od jednego z twórców Monopolis, osoby odpowiedzialnej za jego kształt od strony designu i koncepcji architektonicznej, Rafała Grzelewskiego, otrzymaliśmy piękną rzeźbę z przesłaniem poświęconym dzieciom – mówił Krzysztof Witkowski, prezes Monopolis. 

Symbolicznego odsłonięcia rzeźby dokonały same dzieci. Początkowo otaczał ją mur z drewnianych klocków, z którego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Łodzi wyjmowali po jednym elemencie, aż murek runął. Konstrukcja zasłaniała postać dziewczynki. Dziecko jedną ręką trzyma misia, drugą nagina latarnię w taki sposób, by światło padało na nie same. 

– Tą rzeźbą chciałbym zaalarmować temat osamotnienia wśród dzieci. Chodzi o alienację i deficyty atencji, których doświadczają zarówno wśród grup rówieśniczych, jak i we własnych domach. Dzieci muszą walczyć o naszą uwagę ze sprawami, które są bardziej krzykliwe i silne jak np. kryzysy, wojna czy pandemia. Kierując światło latarni na siebie dziewczynka niemym głosem woła, aby spojrzeć na nią i poświęcić jej trochę czasu – tłumaczył autor rzeźby Rafał Grzelewski. 

Organizatorzy podkreślali, że rzeźba musiała stanąć w części Monopolis w całości zaprojektowanej z myślą o dzieciach i ich potrzebach.

W galerii powyżej umieściliśmy zdjęcia z wydarzenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy