Reklama

Reklama

„Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka” seniorom i dzieciom. Ty także możesz pomóc!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

„Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka” seniorom i dzieciom. Ty także możesz pomóc! - Zdjęcie główne

Zbiórka "Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka" ma wspomóc seniorów i dzieci z łódzkich DPS-ów i domów dziecka | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka w ramach akcji „Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup upominków dla seniorów z łódzkich domów opieki społecznej oraz dla dzieci z lokalnych domów dziecka.

Reklama

Święta wielkanocne to okres, kiedy możemy cieszyć się radosnym czasem spędzonym w rodzinnym gronie.  Nie każdy jednak ma okazję dzielić te chwile z bliskimi – ważne, by w okresie przedświątecznym pamiętać o potrzebujących, którym radość sprawi nawet drobny, miły gest. „Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka” to kolejna akcja powstała z myślą o podopiecznych łódzkich DPS-ów i domów dziecka. Jej organizatorką jest Julita Lamprycht. Skąd wziął się pomysł na inicjatwę? 

„Narodził się on już dawno, po świetnym odzewie łodzian w sprawie akcji „Seniorzy piszą list do św. Mikołaja” - postanowiłam działać dalej. Jest to pierwsza edycja „Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka”, ale wierzę, że nie ostatnia” – wyjaśnia pani Julita. 

W święta pamiętamy o potrzebujących. Ruszyła akcja „Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka”

Dzięki wspomnianej bożonarodzeniowej akcji prezenty otrzymali podopieczni z łódzkiego Domu Opieki Społecznej przy ulicy Rojnej 15. Kto tym razem zostanie obdarowany? 

„Na pewno chcę zrobić niespodziankę podopiecznym z DPS-u przy Rojnej - przy okazji ostatniej świątecznej akcji powiedzieli, że to ich najpiękniejsze święta. W kwestii reszty środków byłoby cudownie, gdyby udało nam się wesprzeć wszystkie domy dziecka i domy opieki społecznej w Łodzi, ale to zależy od wsparcia, które uzyskamy – dodaje organizatorka. 

„Sprezentuj Wielkanocnego Króliczka”. Jak można pomóc? 

Jak czytamy w opisie na stronie zbiórki, liczy się każda, symboliczna złotówka. Można też przekazać zakupiony przez siebie prezent, jak jednak przypomina pomysłodawczyni akcji, warto pamiętać o dobrej organizacji takiej inicjatywy. 

„Jeśli chodzi o drobne podarunki - wtedy fajnie gdyby kilka osób się zebrało razem i stworzyło większą paczkę. Jeśli chodzi o kupienie jednej czekolady będzie łatwiej, jeśli ktoś wpłaci to na zbiórkę i powstaną równe paczki dla wszystkich. Jest to łatwiejsze w koordynacji dla nas i opiekunów w DPS-ie. Jak ludzie działają na własną rękę, często niestety powstaje chaos, czego mieliśmy okazję doświadczyć w przypadku punktów recepcyjnych dla uchodźców” – mówi pani Julita.

Jak udało nam się dowiedzieć we wspieranie akcji pani Julity i fundacji „We Are United” włączyły się już łódzkie firmy bmwaudi.pl, SFD i Pro Laser Clinic. Jeśli Wy także chcecie dorzucić się na podarunki dla podopiecznych, zamieszczamy link do zbiórki.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy