W pierwszy dzień świętowania (9 września) można było wziąć udział w warsztatach fotograficznych. Prowadząca je Jolanta Proszak czekała na chętnych przy głównym wejściu do Manufaktury. Następnie zabrała grupę na spacer ul. Ogrodową. Zadaniem uczestników było wyszukanie najbardziej interesujących detali i ich sfotografowanie. Z wykonanych podczas warsztatów zdjęć powstanie wystawa.
Fragmenty oryginalnej bramy są na wystawie
O godz. 15 odbyło się spotkanie z Janem Cygankiewiczem, mistrzem kowalstwa, który jest autorem repliki głównej bramy do Manufaktury.
- Pierwowzór był tak zniszczony, że nie nadawał się już do niczego - wyjaśnia Anna Lisiewicz, kustosz Muzeum Fabryki. - Jego zachowane fragmenty można oglądać na wystawie plenerowej "Historia Bramy".
Na godz. 17 zaplanowano z kolei spotkanie z włókniarkami z ul. Ogrodowej. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "Album o włókniarkach".
Co będzie się działo drugiego dnia święta?
Kolejny dzień święta ulicy Ogrodowej (niedziela, 10 września) rozpocznie się o godz. 11 rodzinną grą terenową pn. "Historie z Ogrodowej". Później zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić hotel Vienna House Andel's Łódź, który powstał w jednym z pofabrycznych budynków. Między godz. 12 a 14 Muzeum Fabryki zaprasza najmłodszych na warsztaty tworzenia biżuterii z pozostałości po konserwacji starego krosna. Na godz. 13.30 zaplanowano oprowadzenie kuratorskie po wystawach artystycznych projektu „Lodz600” w hotelu Andel’s. Święto zakończy spacer po ul. Ogrodowej (zbiórka o godz. 15 przy głównej bramie Manufaktury).CZYTAJ TAKŻE: Nie masz planów na sobotnie popołudnie? W regionie ruszyła wyjątkowa impreza [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.