Szlak Łodzi Miasta Filmu UNESCO to propozycja dla łodzian i turystów, miłośników kina, ale także dla tych, którzy podczas zwiedzania miasta, chcieliby poznać jego filmową historię i odwiedzić miejsca, w których powstały sceny do najważniejszych filmów polskiej kinematografii. Szlak pozwala odkryć filmowe dziedzictwo Łodzi, miasta należącego do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie filmu.
Szlak wiedzie przez miejsca, w których powstały sceny filmów realizowanych w Łodzi, od czasów powojennych do dzisiaj. Można go przemierzać korzystając z gotowych propozycji miejskich spacerów lub samodzielnie eksplorować wg tytułów filmów lub lokacji, w których realizowane były konkretne sceny.
Planując swój spacer można skorzystać z mapy dostępnej na stronie internetowej www.lodzcityoffilm.com lub otrzymać jej drukowaną wersję w kasach EC1 Łódź, w siedzibie Łódzkiej Organizacji Turystycznej czy łódzkiego oddziału PTTK. W odnalezieniu miejsc znajdujących się na szlaku pomogą tablice z opisem scen filmów nakręconych w danym obiekcie.
Spacer można także przejść z jednym z łódzkich przewodników, albo indywidualnie słuchając „audio przewodnika” umieszczonego na stronie internetowej projektu (dostępny również w wersji dla osób niedosłyszących). Po poszczególnych miejscach filmowych oprowadzać Państwa będzie krytyk filmowy, filmoznawca, tłumacz, wykładowca, scenarzysta i konsultant scenariuszowy – Michał Oleszczyk. Prowadzi bloga Spoiler Master, w którym opowiada o kinie bez strachu przed spoilerami. Na co dzień konsultuje scenariusze filmowe i uczy historii kina na Wydziale "Artes Liberales" UW.
Terminy spacerów w sezonie '22:
18.06 sobota - 16:00 (Start spod Informacji Turystycznej)
02.07 sobota - 16:00
16.07 sobota - 16:00
30.07 sobota - 16:00
13.08 sobota - 16:00
27.08 sobota - 16:00
10.09 sobota - 16:00
24.09 sobota - 16:00
Bilety możliwe do kupienia w Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28.
Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.