Reklama

Reklama

Sztuka land artu w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sztuka land artu w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Warsztaty plecionkarskie, farbiarstwa naturalnego i florystyczno-landartowskie­ ­– składają się na otwarty 1 lipca w Łodzi XIII Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Land Artu. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy tematyka tożsamości. Festiwal potrwa do 7 lipca.   

Reklama

W ramach plenerów w Ogrodzie Poleskiego Ośrodka Kultury i Ogrodzie Botanicznym w Łodzi będą gościli artyści, którzy swoje dzieła wpiszą w przestrzeń otaczającej natury. Program wydarzeń wzbogacą wystawy i wykłady wokół tematyki związanej ze sztuką land art i tożsamością, która stanowi temat tegorocznej imprezy.

Uczestnicy pleneru będą mieli możliwość współpracy z artystami, którzy land artem zajmują się od długiego czasu. Prowadzącym plener będzie prof. Jędrzej Stępak, zaś Bernard Borzęcki – mistrz rzemiosła plecionkarskiego udzieli wsparcia artystycznego w kwestii technik plecionkarskich. Jako gościa specjalnego wydarzenia zaproszono Jette Mellgren z Danii, jedną z najwybitniejszych artystek w tej dziedzinie. Na zamówienie Ogrodu Botanicznego artystka wykona mistrzowską realizację plenerową.

Land art jest nazywany sztuką ziemi i obejmuje działania artystyczne, które wpisują się w naturalne otoczenie lub przekształcają je w taki sposób, by tworzyć obiekty artystyczne w synergii z naturą.

Wszystkie działania artystyczne związane z powstawaniem rzeźb oraz instalacji będą otwarte dla publiczności, podobnie wieczorne wydarzenia towarzyszące.

Program: tutaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy