Reklama

Reklama

Tak chuligani niszczą Łódź. Pomazane elewacje budynków straszą w całym mieście [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Chociaż rewitalizacja Łodzi postępuje, to w mieście nie brakuje problemów do rozwiązania. Jednym z nich jest rosnąca liczba chuligańskich wybryków w postaci niszczenia elewacji budynków. Problem dotyczy całej Łodzi, a w mieście coraz trudniej znaleźć niezabazgrany budynek.

Chuligani niszą elewacje budynków w Łodzi. Wulgaryzmy i obraźliwe treści to „chleb powszedni”

Najczęściej na budynkach pojawiają się napisy związane z jednym z dwóch najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w mieście - Widzewem i ŁKS-em. To właśnie piłkarscy pseudokibice są w dużej mierze odpowiedzialni za wygląd elewacji budynków w Łodzi.

Niestety zamiast okazywać swoje klubowe sympatie na stadionach, wolą uzewnętrzniać swoje antypatie na murach bloków, sklepów i wiaduktów. 

Przemierzając Łódź nie sposób zauważyć jak wiele budynków zostało zniszczonych przez wandali. Niemal na każdym bloku czy wieżowcu znajduje się przynajmniej jeden napis. W Łodzi można także trafić na całe ściany budynków wymalowane w barwy jednego bądź drugiego klubu.

Zniszczone budynki i bezkarność sprawców denerwuje znaczną część mieszkańców Łodzi. Niestety najczęściej chuligani dewastują budynki pod osłoną nocy, mając zasłonięte twarze, co sprawia, że ich uchwycenie jest niemal niemożliwe.

Polecamy: Ciemna strona Łodzi. Tych miejsc lepiej unikać po zmierzchu! [zdjęcia]

Zniszczyli wiadukt na wyremontowanej al. Śmigłego-Rydza w Łodzi

Zaledwie miesiąc temu, po latach remontu, al. Śmigłego-Rydza została oddana do użytku kierowców i pasażerów.

Niestety, wandalom wystarczyło kilka chwil, by zniszczyć nowo oddany przystanek. W krótkim czasie na murach i filarach wiaduktu na przystanku MPK Łódź przy ulicy Zbiorczej pojawiły się obsceniczne rysunki i napisy.

Po naszej interwencji wulgarne napisy zostały szybko zamalowane. Niestety po raz kolejny czysta biała ściana nie wytrzymała próby sił z lokalnymi wandalami. Na murze wiaduktu pojawił się nowy malunek, co tylko udowadnia, że przed władzami miasta jeszcze dużo pracy, by uporać się z lokalnymi wandalami i chuliganami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy