reklama
reklama

Żyją pełnią życia i pokazują, jak spełniać marzenia. Wyjątkowy festiwal w Orientarium w Łodzi [ZDJĘĆIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żyją pełnią życia i pokazują, jak spełniać marzenia. Wyjątkowy festiwal w Orientarium w Łodzi [ZDJĘĆIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
29
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódź po godzinach Każdy z nas ma prawo do radości i sukcesu, bez względu na to, czy jest osobą niepełnosprawną, czy nie. Festiwal Pełen Życia inspiruje.
reklama

Fundacja „Dom w Łodzi” wyróżnia osoby, które żyjąc z niepełnosprawnościami, realizują swoje pasie i marzenia stając się inspiracją dla innych. Podczas festiwalu wyróżniono laureatów. 

Inspirują do działania 

Uroczysta gala odbyła się w łódzkim Orientarium 22 marca. Festiwal trwa jednak kilka dni, a podczas warsztatów dzieci i młodzież mogą poznać świat osób niepełnosprawnych, które, jak każdy z nas mają swoje marzenia, pasje i mogą inspirować. 

Podczas festiwalu prowadzone są warsztaty m.in. z Jaśkiem Melą, Maćkiem Skowronkiem, który jeździ na wózku, a zdobywa szczyty, warsztaty z Anną Płoszyńską - Miss Świata na Wózku, mistrzyni Polski w pływaniu (poprowadzi zajęcia zumby), Przemysławem Wieczorkiem, wicemistrz świata w para taekwondo oraz Maćkiem Skowronkiem, który wraz z Szerpami Nadziei zdobył szczyty Tatr. Wystawiono również obrazy Agnieszki Sapińskiej, malowane ustami.  

Chcemy pokazać, że ludzie z niepełnosprawnościami mają fantastyczne pasje, mają marzenia, realizują je. Pracują zawodowo, mają swoje rodziny, żyją na swoje możliwości normalnie. 

- mówi Marta Libiszowska z fundacji “Dom w Łodzi” 

Podczas gali wręczono statuetki, pełnia życia, a jedną z nich otrzymał Jasiek Mela, podróżnik i działacz społeczny, który uległ wypadkowi 22 lata temu i wciąż pokazuje, że ograniczenia są w naszych głowach. 

Takie wydarzenia są szalenie ważne. Przywraca godność, poczucie wartości, a przede wszystkim sprawczości, tego, że z utrudnieniami można żyć aktywnie. 

- mówi Jasiek Mela. 

Festiwal Pełen Życia jest ważny nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami. 

Takie inicjatywy pokazują np. rodzicom osób z niepełnosprawnościami, przyjaciołom, znajomym, że “my też możemy” - w sporcie, życiu zawodowym, powrocie na uczelnię, przeróżnych elementach życia, by wracać na tory pełne aktywności. 

- dodaje. 

Fundacja ”Dom w Łodzi” działa dla dzieci 

Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci. 

Pomysł zrodził się w naszym domu dziecka. Nasze dzieci może czasem wyglądają, czy poruszają się inaczej, ale są fantastyczne, żyją pełnią życia, mają ogromny apetyt na życie i tę stronę osób z niepełnosprawnością chcemy pokazywać. 

- mówi Marta Libiszowska z fundacji “Dom w Łodzi”.

Podczas festiwalu pokazywane są sukcesy, zarówno te małe jak i większe osób z niepełnosprawnościami.  

Chodzi nam też o to, żeby osoby zdrowe zobaczyły świat z perspektywy osób, które żyją inaczej. Żebyśmy wzajemnie go budując, szanowali swoje inności. Festiwal otwiera też oczy osobom z niepełnosprawnościami i pokazuje, że mogą być one częścią ekipy, by nie wyrzucać poza nawias osób z niepełnosprawnością, ale je zapraszać. 

- dodaje.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama