Reklama

Reklama

ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM  - Zdjęcie główne

Warsztaty dziennikarskie | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową

Reklama

Dusze niepokorne, poszukujące i dyskutujące  zapraszamy na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową. To wymarzone zajęcia dla pożeraczy spektakli, książek, filmów, seriali i gier fabularnych. Będziemy uczestniczyć w wybranych przez Was wydarzeniach kulturalnych (i niekulturalnych) a potem pisać teksty, od których czytelnicy nie będą mogli się oderwać. A potem opublikujemy je na stronie AOIA. 

Co się będzie działo na warsztatach?  

1. Tu i tam 

Będziemy dużo oglądać – filmów, spektakli, video - art i dzieł interdyscyplinarnych. Będziemy słuchać muzyki, czytać artykuły i książki. Literatura popularna, seriale, gry komputerowe też znajdą się w programie naszych zajęć. Bo popkultura to też kultura. Wybierzemy się na wycieczki do mediów i instytucji kultury w realu, a w razie lockdownu  będziemy uczestniczyć w wydarzeniach online. Dodatkowo mamy możliwość wchodzenia na  wydarzenia organizowane przez  AOIA. (bezpłatnie). 

2. Dyskusje i burze mózgów 

Będziemy rozmawiać, spierać się, dyskutować, ucząc się wyrażania swoich poglądów i przemyśleń. Założeniem zajęć jest twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem.  Dotyczy to także prowadzącej zajęcia, która uważa, że w świecie ciągłych zmian, także w dziedzinie technologii, tylko taka edukacja ma sens. 

3. Pisanie, pisanie i pisanie  

Artykuły, relacje z wydarzeń, recenzje, wywiady – spróbujemy swoich sił we wszystkich wymienionych gatunkach, by każdy mógł odkryć te, w których odnajduje się najlepiej. Na życzenie grupy program warsztatów może zostać poszerzony o elementy twórczego pisania i komunikacji interpersonalnej. 

Edukatorka: Paulina Ilska 

Teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego” i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” (przy którym prowadziła też Pracownię dziennikarską), Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie” i „Scenach Polskich”. Popełnia nie tylko teksty dziennikarskie, ale i opowiadania. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Przez 10 lat uczyła w Monarze. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Terminy

Zajęcia odbywać się będą w czwartki g. 16.00 – 17.30 

W trybie hybrydowym – na żywo, w AOIA i online. W razie lockdownu zajęcia będą kontynuowane online. Minimum raz w miesiącu planujemy wspólne uczestnictwo w wydarzeniu (wówczas termin zajęć może być inny). 

Uczestnicy 

Młodzież w wieku 13-19 lat. Grupa – 12 osób. 

Zapisy i płatności 

Koszt 100- zł/mies za 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć).

Koszty nie pokrywają` uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza AOIA. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy