Strażackie mistrzostwa województwa. Strażacy z Łodzi świetnie się spisali [FOTO]

Łódzkie Ponad 200 strażaków z województwa łódzkiego rywalizowało w zawodach lekkoatletycznych na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Zawodnicy musieli wykazać się w dyscyplinach biegowych, skoku w dal i pchnięciu kulą. Strażacy z Łodzi dali z siebie wszystko. Sprawdźcie, którą lokatę zajęli.

W środę, 28 września, druhowie z 22 jednostek strażackich województwa łódzkiego spotkali się na boisku bełchatowskiego PCS, aby sprawdzić się w lekkoatletycznej rywalizacji. W XXII Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce w szranki stanęło ponad 200 mężczyzn, którzy mierzyli się w biegu na 100 m, pchnięciu kulą, skoku w dal, biegu na 1000 m oraz sztafecie 4x100 m.

Wartą wspomnienia ciekawostką jest, że pośród startujących znalazł się Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, który na co dzień jest aktywnym druhem łowickiej jednostki.

Zawody przebiegały w zaciekłej pod kątem sportowym, ale niezwykle pozytywnej atmosferze. Na zmęczonych trudami lekkoatletycznego boju druhów czekała pyszna grochówka.

W tym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP Kutno, tuż za nią na podium znaleźli się druhowie z KM PSP Łodź, a trzecie miejsce wywalczyli strażacy z KP PSP Opoczno.

Zwycięzcy odebrali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. Zapraszamy do oglądania bogatej fotogalerii z mistrzostw.

Artykuł pochodzi z portalu ddbelchatow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.