Reklama

Reklama

Ci przestępcy seksualni urodzili się w Łodzi. Gdzie teraz przebywają? Sprawdź koniecznie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Przedstawiamy listę najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli, którzy urodzili się w Łodzi. Ministerstwo Sprawiedliwości na bieżąco aktualizuje dane, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, co dzieje się z danym przestępcą. Zobaczcie.

Od jakiegoś czasu mamy dostęp do nazwisk najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów. Na liście jest przeszło 700 sprawców. 23 pozycje zajmują osoby urodzeni w Łodzi

Ochrona dziecka nie pedofila 

Ich dane są dostępne od 2018 roku w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Jak tłumaczył wcześniej, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, prawo do ochrony dzieci są stawiane ponad anonimowość przestępców.

Państwo ma obowiązek chronić dziecko, a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem.

W części ogólnodostępnej znajdują się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. W rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Ministerstwo sprawiedliwości zaznacza, że muszą one, pod groźbą kary aresztu, zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a ta na bieżąco powinna aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia osób, które urodziły się w Łodzi i zostały skazane za przestępstwa na tle seksualnym. 

Część przedstawionych przez nas osób przebywa w więzieniu, również za inne przewinienia, część zamieszkała z dala od miejsca, w którym wcześniej żyli. Są i przestępcy, których adres wciąż ustala policja. Sprawdźcie, być może będziecie w stanie kogoś rozpoznać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy