reklama
reklama

Urbex. Dawid Rolf odwiedza opuszczone miejsca. "Można poczuć trochę adrenaliny" [galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁódzkieDawid Rolf zajmuje się urbexem. Zwiedza opuszczone miejsca w całej Polsce i robi z tego dokumentację fotograficzną. Skąd takie hobby u zgierzanina?
reklama

Czym właściwie jest urbex?

Urbex, w skrócie urban exploration, czyli eksploracja miejska. Ostatnio coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Hobbiści zwiedzają opuszczone miejsca i często dokumentują te wycieczki poprzez robienie fotografii i notatek. Najważniejsza zasada dla tych, którzy zajmują się eksploracją miejskich budowli, to Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stóp. Jak można się domyślić, penetrowanie opuszczonych zabudowań nie jest legalne. Każdy z tych miejsc posiada jakiegoś właściciela, czyli jest to czyjś prywatny teren. Eksploracja miejska może się wiązać również z ewentualnością jakichś wypadków. Stare opuszczone budynki często grożą zawaleniem. Poza tym w takich pustostanach możemy spotkać np. osoby bezdomne, które skrywają się przed zimnem lub po prostu korzystają z kawałka podłogi do spania.  

reklama

32-letni zgierzanin Dawid Rolf jest pasjonatem miejskich eksploracji już od trzech lat, a od ponad roku prowadzi własny profil Orły urbexu. Umieszcza tam zdjęcia ze swoich wypraw. 

- Urbex jest moją pasją, ponieważ można poczuć trochę adrenaliny. Lubię eksplorować opuszczone miejsca, jest to odskocznia od codziennej pracy w sklepie czy weekendowego grania jako dj - mówi Dawid Rolf. 

Zgierzanin czerpie satysfakcję ze zwiedzania opuszczonych miejsc. Chce pokazać innym ludziom ich historię. W tych budynkach kiedyś coś się działo, prosperowały tam firmy, działały szpitale i inne instytucje. Dla Dawida Rolfa jest to fascynujące, że kiedyś te miejsca przecież tętniły życiem, a teraz stoją opuszczone i zniszczone. Zgierzanin do tej pory zwiedzał: szpitale, kościoły, elektrociepłownie, hotele, dyskoteki, masarnie, fabryki, obiekty wojskowe, parkingi z pojazdami, porzucone pociągi, a nawet nieczynne muzea.

reklama

- Podstawa, to nie niszczyć danych miejsc, nie kraść nic z takich budynków, nie dewastować ich. Staram się także nie zdradzać lokalizacji tych miejsc, aby je uchronić przed wandalami i nieodpowiednimi osobami czy złodziejami. Wchodząc do danych miejsc, robię tylko zdjęcia i zostawiam ślady swoich butów - mówi Dawid Rolf. 

Zgierzanin zwiedzał miejsca w naszym regionie, ale także w całej Polsce. Sfotografował wiele miejsc w woj. mazowieckim i na Dolnym Śląsku, gdzie znajduje się wiele opuszczonych kopalni. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć fotografie pana Dawida. 

reklama

 

 

 

 

 

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama