reklama
reklama

Kąpielisko nad Zalewem Cieszanowickim to złoty piasek i piękne zachody słońca. Dojedziesz tam w godzinę! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Kąpielisko nad Zalewem Cieszanowickim to złoty piasek i piękne zachody słońca. Dojedziesz tam w godzinę! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódzkie Niesłabnącym powodzeniem wśród mieszkańców województwa łódzkiego cieszy się plaża nad Zalewem Cieszanowickim. Zbiornik znajduje się na terenie powiatu piotrkowskiego, niedaleko Rozprzy.
reklama

Zalew Cieszanowicki. Miał nawadniać łąki

Zalew powstał w 1998 roku, a jego pierwotną funkcją było nawadnianie łąk i retencja wody. Zbudowano go na rzece Luciąży. Jest drugim co do wielkości zbiornikiem wodnym powiatu piotrkowskiego. Powierzchnia lustra wody wynosi 217 hektarów, maksymalna głębokość wody to 12 metrów.

Zalew Cieszanowicki. Plażować można w kilku miejscach

Choć nad Zalewem Cieszanowickim nie ma strzeżonego kąpieliska, od czerwca do sierpnia wypoczywających pilnują ratownicy WOPR. Plażować można w kilku miejscach, jednak najbardziej popularna jest plaża od strony wsi Mierzyn

Zalew Cieszanowicki. Złoty piasek i dużo zieleni

Goście znajdą tu złoty piasek i dużo zieleni. Przyjeżdża tu wielu amatorów skuterów wodnych. Na bogatą infrastrukturę nie ma jednak co liczyć: brakuje toalet, parkingów czy budek z jedzeniem. Słabo jest nawet z koszami na śmieci.

Zalew Cieszanowicki. Doceniany przez wędkarzy

Na terenie zbiornika w sezonie dostępne są wypożyczalnie sprzętu wodnego: łódki, kajaki, rowery wodne. Dookoła zalewu jest sporo pól namiotowych oraz domków kempingowych. Chętnie bywają tu także lubiący wypoczynek w kamperach.

Zalew Cieszanowicki jest doceniany przez wędkarzy. Można tu złowić m.in. szczupaki, leszcze, karpie, karasie i płocie.

Zalew Cieszanowicki. Niedaleko jest zabytkowy park

Jeśli znudzi się Wam leżenie na plaży, możecie wybrać się do Cieszanowic i zwiedzić znajdujący się tam i wpisany do rejestru zabytków park przy dworze Zarembów. Park powstał w XIX wieku. Znajdują się w nim dwa stawy.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama