Łódzka Kolej Aglomeracyjna znowu planuje powiększyć swój zespół. Kto ma szansę dołączyć? Czy trzeba mieć ukończoną szkołę branżową? Ile można zarobić?
Spółka „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o. powstała 10 maja 2010 roku. Od tego czasu sukcesywnie się rozwija, a co za tym idzie, zatrudnia kolejne osoby do pracy. Obecnie szuka maszynistów, rewidenta taboru oraz kandydata na rewidenta taboru.
ŁKA szuka maszynistów. Zanim wyślesz swoje CV zobacz wymagania pracodawcy
Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli od zarobków. Tego z oferty ŁKA się nie dowiemy. Informację tę otrzyma kandydat podczas rozmów indywidualnych. Jeżeli jesteście ciekawi, czy w ogóle jest sens odpowiadania na daną ofertę pracy, w której nie ma podanej kwoty wynagrodzenia, to warto wcześniej wejść na portale pracownicze, które podają średnie zarobki i dowiedzieć się, o jakich kwotach mowa.Jeżeli chodzi o maszynistę, to z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana rynkowa wynosi 7710 zł brutto (dane ze stycznia 2023 roku).
- Pensje maszynistów lokomotyw zależą od takich czynników, jak wykształcenie, straż pracy, wielkość firmy i województwo - wyliczają autorzy badania.A jakie trzeba spełniać wymagania: ŁKA wylicza:
- uprawnienia do prowadzenia pojazdów kolejowych z napędem (Licencja, Świadectwo Uzupełniające Maszynisty B1 – ruch pasażerski) lub (Licencja, Świadectwo Uzupełniające Maszynisty B2 – ruch towarowy) lub (Licencja, Świadectwo Uzupełniające Maszynisty A2, A3, A5 – prowadzący między innymi pociągi robocze, pojazdy specjalne oraz drezyny),
- doświadczenie w pracy na stanowisku Maszynisty,
- umiejętność pracy w zespole i w warunkach stresowych,
- umiejętność bardzo dobrej koncentracji, odpowiedzialność i zdecydowanie,
- dyspozycyjność.
- osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie pociągów w Spółce „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” sp. z o.o.
Czytaj również: ŁKA wprowadziła korektę rozkładu jazdy. O tych zmianach podróżujący pociągami muszą wiedzieć
Oferta dla kandydatów na rewidenta taboru. Zobacz, jakie ma on obowiązki
Natomiast do 19 listopada swoje CV mogą wysyłać osoby chętne do podjęcia pracy, jako rewident taboru. Tu średnie wynagrodzenie, według portalu wynagrodzenie.pl, wynosi 6 490 zł brutto. Jest jednak grupa pracowników, która potrafi zarobić przeszło 10 tysięcy brutto. Ile będzie zarabiał pracownik łódzkiej kolei? O to będzie musiał dopytać kandydat, kiedy zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.Kto ma szansę otrzymać zaproszenie na rozmowę? To osoby, które mają:
- świadectwo kwalifikacyjne zdania egzaminu na stanowisko Rewidenta Taboru
- doświadczenie w pracy na stanowisku Rewidenta Taboru
- umiejętność pracy w zespole i w warunkach stresowych
- umiejętność bardzo dobrej koncentracji, odpowiedzialność i zdecydowanie
- są dyspozycyjne
- mile widziane dodatkowe uprawnienia ustawiacz/manewrowy
- prawo jazdy kat. B.
Podstawowe obowiązki: sprawdzanie stanu technicznego pojazdów kolejowych, wykonywanie wymaganych prób hamulca zespolonego, decydowanie o dopuszczaniu pojazdów do eksploatacji.
Dodajmy, że ŁKA szuka również kandydatów na rewidenta taboru. Chętni muszą mieć m.in. wykształcenie średnie (mile widziana szkoła kolejowa). Po przejściu rekrutacji nowy pracownik kolei będzie musiał uczestniczyć w szkoleniu na stanowisko rewidenta taboru, a także uzyskać uprawnienia na to stanowisko.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wśród profitów dla pracowników wymienia m.in. kartę „ŁKA+” uprawniającą do bezpłatnych przejazdów pociągami Spółki oraz możliwość korzystania z Ulgowych Usług Transportowych (UUT).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.