Reklama

Reklama

Łódzkie. Na tych odcinkach będą utrudnienia w ruchu. Od jutra. Kierowcy, postoicie w korkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. KCI

Łódzkie. Na tych odcinkach będą utrudnienia w ruchu. Od jutra. Kierowcy, postoicie w korkach - Zdjęcie główne

Kierowcy muszą liczyć się z tym, że ich podróż na tej trasie może potrwać dłużej niż zwykle (zdjęcie ilustracyjne) | foto arch. KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o utrudnieniach w ruchu. Rozpoczną się już jutro i potrwają do piątku.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad informuje o utrudnieniach i prosi o cierpliwość

Remont na  DK12 między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem rozpocznie się już jutro. Prace związane będą z cząstkowym remontem nawierzchni. Będą one kontynuowane do czwartku 23 lutego. 

We wtorek ekipy remontowe pojawią się w Sulejowie na odcinku ok. 1200 metrów. Z ruchu wyłączony zostanie pas jezdni od strony mostu w kierunku Opoczna.W środę prace prowadzone będą w Poniatowie. W tym przypadku będą one obejmowały dwuipółkilometrowy odcinek pasa w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

 - informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodaje, w  czwartek roboty będą kontynuowane na odcinku 7,5 km między Poniatowem i Sulejowem, również na pasie w kierunku Piotrkowa. Rzecznik wyjasnia, że ze względu na szczególnie duży ruch na tym odcinku, w każdym przypadku prace prowadzone będą poza porannym i popołudniowym szczytem, to znaczy od  9.00 – 15.00,  aby zminimalizować utrudnienia. Przewidywany czas oczekiwania to ok: 10 – 20 minut.

W miejscu prowadzonych robót będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, a sterowany ręcznie ruch będzie się odbywał wahadłowo. W przypadku odcinków trasy poza terenem zabudowany wprowadzone jeszcze zostanie ograniczenie do 60 km/h.

Kierowcy muszą również wiedzieć, że od jutra rozpoczynają się naprawy cząstkowe na DK48 między Tomaszowem Mazowieckim i Inowłodzem. Wykonawca oprócz napraw nawierzchni będzie naprawiał również uszkodzone pobocza. W tym przypadku prace będą prowadzone codziennie do piątku 24.02.2023 włącznie w godzinach od 8.00 do 15.00.  - Analogicznie, jak w przypadku prac na DK12 będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, wahadłowy ruch będzie sterowany ręcznie, a w przypadku prac poza terenem zabudowanym będzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h. Apelujemy o rozwagę, cierpliwość i ostrożność - mówi rzeczni łódzkiego oddziału GDDiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy