Mapa jest tworzona dzięki danym gromadzonym w policyjnych systemach informatycznych oraz przez kontakty z obywatelami, także internetowe. Informacje prezentowane na mapie uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Prawie trzy tysiące zagrożeń
Na obszarze województwa łódzkiego mapy aktualnie wyświetla się prawie trzy tysiące zagrożeń. Więcej jest tylko w województwie mazowieckim. Najwięcej zgłoszeń dotyczy miejsc, w których kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, dochodzi do aktów wandalizmu lub występują dzikie wysypiska śmieci.
Mapa wypadków
Nieco inaczej działa Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym. Prezentowana i aktualizowana na bieżąco jest na niej liczba śmiertelnych zdarzeń na drogach razem z informacją o zdarzeniu. Można znaleźć informację o wypadkach z ostatniej doby i do początku tegorocznych wakacji.
- Mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego - mówią policjanci.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.