reklama
reklama

Nowoczesna technologia, która ułatwi diagnostykę pacjentów. Trójwymiarowe serce zasili szpital w Piotrkowie Trybunalskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb.

Nowoczesna technologia, która ułatwi diagnostykę pacjentów. Trójwymiarowe serce zasili szpital w Piotrkowie Trybunalskim - Zdjęcie główne

Trójwymiarowe serce zasilił sprzęt szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. | foto Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁódzkieDo szpitala w Piotrkowie Trybunalskim trafił specjalistyczny, nowoczesny echokardiograf – posłuży do wielu badań przezklatkowych i przezprzełykowych; pozwoli lekarzom widzieć serce w trójwymiarze.
reklama

Doktorzy piotrkowskiego szpitala, dzięki opcji badań 3D, będą mogli zobaczyć serca pacjentów z różnych perspektyw, co ma znacznie ułatwić ich diagnostykę. 

Szpital w Piotrkowie Trybunalskim z nowym sprzętem – sercem 3D

Najnowsze urządzenie, które już pojawiło się w piotrkowskim szpitalu, kosztowało 600 tys. zł, a jego zakup dofinansowany został przez Ministerstwo Zdrowia. Serce 3D poszerzy sprzęt szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. – Echokardiograf wykorzystujemy w diagnostyce pacjentów z niewydolnością serca, chorobą wieńcową, w ocenie wad nabytych i wrodzonych. To urządzenie często służy do kwalifikacji do zabiegów kardiochirurgicznych – mówi dr n. med. Tomasz Ciurus, specjalista kardiologii, kierownik Oddziału Kardiologicznego z Pododdzialem Intensywnej Opieki Kardiologicznej szpitala w Piotrkowie. – W naszej placówce wykonujemy w ciągu roku kilka tysięcy badań echokardiologicznych.

reklama

Serce 3D pomoże w szybszej i dokładniejszej diagnozie

Trójwymiarowy widok jednego z najważniejszych organów w naszym organizmie umożliwi szybsze i precyzyjniejsze ocenianie stanu pacjenta. Ta niemała zmiana w piotrkowskim szpitalu sprawi, że będzie wiódł regionalny prym w dziedzinie kardiologii.

– Badanie nie jest bolesne. Pacjent leży na leżance. Przykładamy głowicę do jego klatki piersiowej i za pomocą ultradźwięków uzyskujemy obrazowanie serca i towarzyszących struktur naczyniowych. Jedną z wersji wykonywania badania jest echokardiografia przezprzełykowa. Jest ono bardziej zaawansowane. Wprowadzamy do przełyku specjalną głowicę, która wygląda jak endoskop tak, aby znajdowała się bliżej serca. Dzięki temu możemy zobrazować struktury serca, których w normalnym badaniu przezklatkowym nie jesteśmy w stanie uwidocznić

reklama

– wyjaśnia dr n. med. Tomasz Ciurus. 

Urządzenie szczególne przydatne będzie w diagnozie wad zastawek, nieprawidłowości w budowie serca czy planowaniu operacji.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najciekawsze wiadomości z Łodzi i aglomeracji łódzkiej w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Zobacz co się dzieje Dziś w Łodzi Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama